Зараз світ обговорює різноманітні плани завершення війни й переходу до процесу перемовин, однак у всіх сторін є своє бачення й обставини для цього.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Зеленський чітко говорить про те, що мир можливий через силу і треба, щоб відповідні умови склалися. Багатьом здається, що війна близиться до свого завершення у 2025-му році, буде мир і все повернеться, як раніше. Однак цей фінальний етап може тривати не дні, тижні і навіть не місяці. Він може тривати до кінця 2025-го року. Виходив же представник Держдепу і говорив, що на 2025-й Україна буде забезпечена допомогою від США і партнерів”, – відзначає експерт.
Мусієнко зазначає, що завдяки цьому Україна отримає можливість вести певні бойові дії, проте потрібно виходити на позицію сили. І за це зараз йде боротьба обох сторін. Тож загалом у світі формується 2 ідеї входу в перемовини:
“Перше – це гарантії безпеки, членство України в НАТО і ЄС. Друге – це розміщення на території України військ іноземних держав. Франція, Італія, Німеччина, Нідерланди, Чехія, Данія і так далі. Можна глянути список лідерів країн, з якими зустрічається президент України [в Брюсселі – ред.] і можна зрозуміти, що це не просто так. Третє – це дії росії. Вони продовжують наступати й тиснути. А ще в рф слідкують за тим, що говорять у світі й аналізують. Тож коли у Трампа говорять “росія така велика і могутня”, то путін це аналізує і вони починають тиснути, тому ніякої заморозки бути не може. Але, як мінімум, 2 українські ідеї обговорюються”, – підсумовує фахівець.
До того ж, Мусієнко вказує, що є ще інша ідея, яка полягає в заморозці конфлікту й відкладенні його вирішення. Проти цього Україна виступає категорично і зрозуміло чому, адже головна справа в гарантіях безпеки для нашої держави й умовах “заморозки”.
Саме тому зараз світ обговорює ці 2 ідеї – “перемовини справедливого характеру”, коли Україна матиме “сильну позицію” та варіант “тиску на Україну задля пришвидшення заморозки війни й поступок саме з українського боку”. Генсек НАТО виступає за перший варіант, закликаючи не поспішати тиснути на Україну, а є прем’єр Орбан, з яким у Зеленського зараз йдуть “заочні перепалки” стосовно поступок й перебивання взагалі цього плану.