Українські військові застосували десятки роботизованих систем та знищили позиції ворога поблизу Липців, що на Харківщині. Ця атака стала прикладом того, як інновації допомагають Україні компенсувати нехватку живої сили.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Є чим пишатися. Мріяв про цей момент, адже ми бачимо про безпілотники в небі, на воді, а тепер бачимо, як це працює на землі. Зараз Ставкою робиться багато зусиль, щоб технолігізувати, змінювати наші Збройні сили. Чим більше використовуватимемо роботизованих систем, задіювати в бойових діях, тим менше це робитимуть люди й ми потребуватимемо задіювання особового складу. Або він буде задіяний далі, ніж роботи. Звичайно, не все ідеально, є над чим працювати, але це технологічний прорив на полі бою і це безпрецедентно”, – стверджує експерт.
Мусієнко стверджує, що “новий порох” з’являється, про який говорив екс-головком ЗСУ Залужний, але на його розвиток потрібно більше часу, аби це стало більш системним кроком.
“Ми починали з інтегрованого комплексу “Шабля”, де відбувалось управління полем бою, тобто “висячий” дрон в повітрі і загалом це було управління полем бою. Пройшли тривалу еволюцію. Тепер ми прийшли до повноцінних комплексів, які реалізуються на полі бою. Скажу обережно, але якщо так далі піде й буде фінансування , можливість виготовляти дрони, то від 3 до 6 місяців цк буде змінювати все більше ділянок на полі бою. Все більше ділянок зможемо забезпечувати роботизованими турелями, пересувними платформами, які починаючи від розмінування й закінчуючи підвезенням БК, евакуацією поранених, закриттям певних секторів та зон. Це нелегко не тільки з технологічної складової, а це все ж таки новаторське рішення й це потребує відповідальності”, – вказує експерт.
Фахівець вказує, що 2025-й рік в технологічному плані буде проривним, починаючи від дронів на полі бою, закінчуючи працівниками-роботами Ілона Маска на підприємствах. Ще він зазначає, що від робітника-робота на підприємстві до його залучення у бойових діях (дрон-воїн) вже не така й далека перспектива.