Президент Туреччини змирився з тим, що ніяким чином не може вплинути на російського диктатора.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Були моменти, на які він хотів переключитися. Час від час він все одно повертається до цього процесу. Хакан Фідан, його глава МЗС, веде активну роботу дипломатичну, літає то в Москву, то в інші країни, намагається прокладати міст із Європою, і з росією. Така турецька політика”, – наголошує Мусієнко.
Далі експерт пояснює, в чому головна проблема.
“Я думаю, що вони спробували і не вийшло. Ердоган побачив, що він не може вплинути на путіна. Всі виходячи на переговори, думають, що путін в адекваті й він сприйме раціональні аргументи. Згадайте як було на початку війни? Всі західні оглядачі писали, що путін на це не піде. Тому що газовий “північний потік-2” не добудують, збитки для російського бюджету, і що? Пішов на це, а люди думали раціонально. І зараз, лишають політики, які думають раціонально і розказують путіну про те, що будуть тут проблеми, тут, давай закінчуй це, тож путін це сприйме та піде на поступки, а він – не йде.Тому Ердоган змирився з тим, що він нічого не може зробити з путіним”, – відзначив фахівець.
Також, Ердоган нічого не може зробити із Зеленським.
“Питання то ж в чому? Всі заяви, що лунають, спрямовуються до Києва, до Президента, до нас, можливо зупинити. Папа Римський звертався, всі інші, не до росії чомусь, а до нас. Вони бачать, що лідер України безкомпромісний. Так, є з нашого боку певна зміна позицій та вона помітна, але ніхто не каже про капітуляцію перед росією. Тому Ердоган з цих причин і переключився. Як і Орбан, до речі. Коли він дає інтерв’ю на Різдво, після обстрілу, це взагалі про що? Тому вони просто вичерпали свої можливості” – підсумував експерт.
Стосовно спроб Шольца налагодити контакт та поїхати знову до Москви, Мусієнко відказує, що це “звичайно погано”, але “нехай поїде, спробує”. Загалом, німецький канцлер заграє перед виборцями напередодні виборів 23 лютого в Німеччині.
“В чому головна різниця між 2015-м роком з Мінськими домовленостями і зараз? Тоді ми готові були йти на значні компроміси. Зараз ситуація інша – Україна говорить про справедливий мир, неможливість повернення деяких територій військовим шляхом, але при тому демонструється готовність продовжувати боротьбу і ця суб’єктність багато кого дратує. В Європі багато політиків тільки й чекали приходу Трампа, аби показати свої миротворчі ініціативи, але це не значить, що це чимось закінчиться. Можливо Шольц і поїде, зробить реверанси, послухає опуси на кілька годин за довгим столом, а потім вийде на прес-конференцію. путін скаже своє, Шольцу буде неприємно й він скаже своє. І на цьому все, адже соціологія погана в партії, треба рятувати становище. Але я не знаю про що можна говорити з цим безумцем”, – підсумував військовий експерт.