Кремль продовжує аналізувати та адаптувати новий досвід до своїх армійських формувань, навіть маючи перевагу в певних сферах.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Можу сказати, що ворог навчається. Впроваджує певні практики, змінюючи підготовку і навчання. В принципі, ми робимо це так само. Це свого роду змагання. От наприклад зараз росія запровадила навчання за допомогою помпових рушниць, гладкоствольних, аби стріляти дробовиками й протидіяти дронам. Ми це почали це робити раніше. Є речі, які вивчають, намагаються діяти інакше”, – каже фахівець.
Однак Мусієнко вказує, що є тактика, яка в росіян є незмінною.
“Атаки чисельними групами, використовувати велику кількість живої сили і намагатися використати перевагу саме в цьому. Саме в тому, що противник може не рахуватися з втратами, дає їм певну перевагу, яку ми бачимо. Але наступним моментом є те, що це не може тривати безкінечно. Рано чи пізно вони матимуть необхідність на підготовку, перепідготовку підрозділів і збільшувати їх застосування”, – зауважує експерт.
Загалом, протягом 2024-го на успіхи росіян вплинули 3 фактори:
- перше – відсутність стабільної військової допомоги Україні на початку року, коли рф захопила Авдіївку, а далі розвинувши темп операції пішли на Очеретине, а далі на Курахове в бік Покровська;
- друге – серйозне використання авіації та кількість застосування КАБів;
- третє – чисельна перевага та можливість застосування на визначених напрямках.
Українські сили намагаються знаходити протидію цим факторам, що впливають на успіх армії росії, зокрема удари по аэродромам, інші операції в тилу, а на фронті збільшуючи можливість протидії. Також не відстають партнери, зокрема США, які кожні 10 днів надають значні пакети допомоги, даючи можливість увійти в цей рік краще, ніж в минулий. Незважаючи на вороже просування, є певний оборонний успіх, зокрема вплив на темпи наступу рф, а також ефективне застосування фортифікацій та засобів оборони.