Як і попередня адміністрація президента США, так і нова продовжує тиснути на військово-політичне командування України з метою збільшення чисельності особового складу Сил оборони.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Я б сказав, що ця тема не нова і вона піднімалась ще адміністрацією Байдена. Принаймні знаємо про це з повідомлень медіа. Начебто американська адміністрація пропонувала Україні знизити мобілізаційний вік, йшлося навіть про 18 років і зараз ми бачимо, що Волц [майбутній радник Трампа з питань нацбезпеки – ред.] також про це відкрито говорить”, – зауважує експерт.
Мусієнко вказує, що це не є вигадками, переказами думок чи іншими варіаціями натяків, а є чітко прямою мовою майбутніх офіційних високопосадовців Білого дому.
“Це справа серйозна, адже демонструє підхід військово-політичного американського істеблішменту. Ми знаємо, що у нас є 2 питання, які треба вирішувати: це озброєння технікою, а друге – це підготовка особового складу, тобто людей. І навколо цього постійно йдуть дискусії і вони будуть тривати, адже позиція України вона чітка і зрозуміла. Ми можемо продовжувати мобілізацію, формувати нові підрозділи, поповнювати існуючі, але в разі відсутності озброєння, належного рівня забезпечення й можливостей завдавати ударів по об’єктах ворога, то це буде означати війну піхотою. Фактично, це застосування великої кількості сил, а в першу чергу жертвами цього стануть прості люди. В цьому і є українська позиція”, – вказує він.
Ще фахівець пояснив позицію США в цьому питанні, адже партнери вважають, що Україна робить недостатньо.
“Потрібно задіяти більше зусиль, а виходячи із заяв Волца, Україна робить недостатньо. Це і породжує серйозні дискусії. Стосовно допомоги, то на найближчі 6 місяців це перекрито за рахунок рішень адміністрації Байдена. Тут навряд чи будуть відбуватись якісь зміни. З другої половини 2025-го допомога може надходити не так стрімко, як би нам хотілося. Адже допомога й підтримка буває різною, а президент може своїми рішеннями ухвалювати передачу техніки, боєприпасів та зброї зі складів армії США, а потім компенсувати це за кошти, які закладені в бюджет”, – каже експерт.
Загалом обриси нової політики адміністрації Трампа полягають у важливості та необхідності стабілізації фронту, а потім вже розглядати наступні кроки