Важливо, аби при навчанні офіцерів, вони отримували справді потрібні знання й навички, які будуть корисні у бойових діях.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Я сам бачу і стикаюсь з тим, що коли є бойові офіцери та сержанти, які можуть передати справжній досвід він є безцінним. Це дуже важливо. Також відбулось голосування у застосунку “Армія+”, на що я хочу звернути увагу, а сам застосунок розвивається: крім можливості подати рапорти, там є онлайн-освіта, брати участь в опитуваннях і голосуваннях. Це дуже добре, аби зібрати максимальний консенсус від особового складу при призначенні. В даному випадку це дуже хороший досвід, навіть унікальний, зокрема на рівні країн Європи”, – вказує Мусієнко.
Також експерт зазначає, що це дуже хороший варіант на майбутнє, аби змінити усталені підходи й практики до обрання кандидатів на посади. Водночас за даними Еспресо, які анонімно зібрали думки військових офіцерів, наближених до закладу, то їх думка є протилежною. Що переважна більшість кандидатів, хоч і з бойовим досвідом, проте про них нічого невідомо, а порушення демократичної практики й просто обрання людини, яка не пов’язана із закладом може погано відобразитися на підготовці важливих кадрів.
“Щодо аудиту в Академії Сухопутних військ, то я вважаю, що це потрібно, адже це великий навчальний заклад. Це кістяк, найбільш чисельний рід військ. Готуються, як артилеристи, так і механізовані війська. На жаль, не все було гладко, саме тому була реакція відповідна, і Президента, і загалом. Для того, аби очільник новий увійшов в стан справ, аби викорінити якісь негативні моменти і покращити загалом у майбутньому , звичайно потрібен аудит. Це логічний крок, який має піти неа допомогу новому керівництву”, – підсумував він.