Вирішальну роль у завершенні війни може відіграти новообраний президент США Дональд Трамп.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.Першим сценарієм є “Поразка України у війні”. Вона можлива за умови відсутності підтримки нашої держави та продовження агресії рф.
- Мільйони біженців шукатимуть прихистку за кордоном.
- Тисячі українців потраплять у російські в’язниці.
- НАТО втратить стратегічну перевагу, а війська рф опиняться на кордонах Польщі.
Другим сценарієм є “поганий мир”. Тут в разі відсутності підтримки з боку Заходу, Україна змушена йти на поступки, що передбачає розділення країни, створення проросійського уряду, це буде тріумфом росії, жодних нобелівських премій та перемог для Заходу.
Третім сценарієм є “припинення вогню”. У разі супроводу цього процесу всеосяжною мирною угодою можливо досягти стабілізації в регіоні та збереження українського суверенітету за умови міжнародних гарантій. Однак, якщо цього не станеться – це буде “заморозкою конфлікту”, що залишить поле для нового етапу війни, коли росія відновить сили та вирішить поновити наступ.
Четвертім сценарієм є “мирне врегулювання”, що є найкращою надією для України, передбачаючи зміцнення позицій за підтримки США для ведення переговорів з позиції сили. Це дасть змогу укласти угоду, що забезпечить економічну життєздатність країни, суверенітет та гарантії безпеки. Повернення до кордонів 1991-го наразі малоймовірне, а зміцнення позицій передбачає рішучі дії США, включно з санкціями, військову та економічну підтримку, Україна буде змушена піти на поступки, а опитування показало, що заради миру, такі кроки готові розглянути 32% українців. А за умови надійних гарантій з боку США цей показник може зрости.
Вплив Трампа на те, який зі сценаріїв стане головним, буде головуючим та ключовим.
“Додати нічого. Саме такі сценарії можуть розглядатись. Найголовніше варто розуміти, що боротьба триває. Україна не програла, бо ми дали відсіч. Зараз важливо вибороти собі гарантії безпеки, що є дуже складним завданням. Дуже важко з командою Трампа, усвідомлюю, наскільки важко зараз команді нашого Президента переконувати, працювати, але це треба робити. Які б геополітичні сценарії не були, але потрібно вивчати та досліджувати Україну. Сподіваюсь, що з часом це станеться”, – підсумував експерт.