Логічна позиція Зеленського, адже Україні потрібні гарантії безпеки, а якщо не вступ до Альянсу, то це можуть бути війська партнерів, або навіть ядерна зброя.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Логічно, що вступ до Північноатлантичного Альянсу є першочерговою ціллю. Але якщо не НАТО, то що тоді? Логічно, що це будуть війська наших партнерів, зокрема американські війська з можливістю розміщення американської ядерної зброї, носіїв-літаків на території України. І про це треба нагадувати нашим партнерам”, – вказує експерт.
Також фахівець нагадав нещодавні публікації у західних медіа, де починають обговорювати конфлікти минулого століття, зупиняючись зокрема на Корейській війні з прив’язкою до України.
“В приклад ставиться це, як найбільший заморожений конфлікт. Сторони мають паралель, яка не перетинається. Першочергово вони нарощують оборону із готовністю, що в будь-який момент конфлікт може поновитися. Однак ніхто не згадує, що Південній Кореї були надані гарантії безпеки від Сполучених Штатів, розміщення військової бази в Сеулі, а також ядерної зброї США. І літаки ВМС США, що там знаходились. Другий приклад, Німеччина, де в Західну Німеччину заходили Сполучені Штати і почали гарантувати безпеку. Італія, також країна могла зазнати радянських впливів через компартію після завершення ІІ світової війни. Там розміщена одна з найбільших авіабаз, що відповідає за безпеку всього південно-європейського регіону, де у великій кількості перебуває авіація США. Також, за певним виключенням можна розуміти, що безпеку, зокрема ядерну, окрім Франції та Німеччини, Європі гарантують Сполучені Штати. І нічого дивного не говорить Президент [Зеленський – ред.], формат може бути просто різний”, – уточнює військовий експерт.
Мусієнко підсумовуючи ці думки нагадав, що ситуація в Європі змінилась: росія перемістила ядерну зброю з кордонів після “Холодної війни” ближче, зокрема в Білорусь (Іскандери та переобладнані літаки). Тому ситуація вимагає дій від Альянсу НАТО, зокрема переміщення з Німеччини до Данії, Нідерландів, можливо Польщі. І якщо путін собі це дозволяє, то чому США не можуть перемістити ядерну зброю до України?