Також прем’єр віддав належне радісним натовпам поруч з Даунінг-стріт, які привітали Зеленського та керівника британського уряду. Люди вийшли на вулиці та продемонстрували солідарність з Україною.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Це важливо, а ще більш радісно – це виділення довготривалої допомоги, близько 3 млрд фунтів стерлінгів, в чому є потреба для нас. Ризики та виклики з тим, що США припинять допомогу, адже є подібні заяви офіційних представників Білого дому, що зазначають те, що “більше не збирають виписувати пусті чеки на війну в дуже далекій країні без справді справжнього миру”, – підсумував фахівець.
Сьогодні в Британії має розпочатись саміт, де будуть присутні члени близько 10 держав, які обговорять підтримку України.
“Вони визначатимуть, яким чином далі працюватимуть, зокрема після того, що відбулось у Сполучених Штатах Америки. Адже зараз від американців надходять різні заяви. Волц підтвердив, що провокації не готувалися, але продовження відносин потребують вибачень з боку українського президента. Далі вони подумають чи потрібно відновлювати відносини, адже зараз вони зайшли в глухий кут. Однак тут важливо вказати, що це був двосторонній рівень бесіди між президентами, а ось ці нападки Джей-Ді-Венса – вони й викликали таку реакцію. Зеленський як міг захищався, але хто дозволив йому говорити й влаштовувати це в бік глави держави, який виборював наші національні інтереси? Це ми побачили”, – підсумував експерт.
Зокрема Мусієнко вказує, щодо примирення закликає й генсек НАТО Марк Рютте, який буде в Лондоні а потім й 6 березня на саміті європейських країн. Окрім того, польський президент також закликав до відновлення, адже на його думку, тільки США мають необхідний потенціал для стримування росії, а європейські країни “самі не впораються”.
“Однак я це все аналізував у відео, тому це питання політичної волі та коштів, адже якщо Європа захоче – вона теж може багато чого досягти і зробити. Потрібне бажання, потенціал є, не все так погано”.