Генштаб повідомляв, що останні пошкодження були навіть минулої ночі, зокрема по нафтопроводу й не тільки.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“З точки зору, як ми можемо змусити росію не бити по нашим об’єктах є якраз можливості та спроможності, які ми маємо. Нехай світ побачить чи хоче путін припинення вогню, чи зацікавлений він у цьому? Це буде критерій. Припинення та обміну ударів. Це стало б демонстрацією хоча б якоїсь готовності. Це пастка для Кремля. Тоді весь світ побачить, хто справді бажає миру. Саме український народ не прагне нескінченної війни, це факт, а хто не зацікавлений. І тоді в путіна не буде аргументів сказати, що ініціатива України, що підтримана Британією і Францією, які надають їй вагу. Під це потрібно в майбутньому розвивати ініціативу, розвинену прем’єром Кіром Стармером”, – вказує експерт.
Також Британія готова підтримати Україну і в повітрі, і чоботом на землі. Це було висловлено в рамках ініціативи з відправки військ для гарантування безпеки. Також, Зеленський вказав, що разом з США хочуть просуватись далі для ухвалення угоди
“Американці закликали Україну продемонструвати кроки до миру. Зеленський виходить з націнтересів, розуміючи, що стратегічне партнерство з США потрібне. Тут за декількома кроками видно наступне: перше, ось наша ініціатива, ми готові; друге, цю ініціативу підтримали європейські партнери; третє, Україна готова сідати за стіл перемовин і ніколи не прагнула війни, але наша позиція конструктивна, є ініціативи. Ось реальні кроки, які ми готові запропонувати і якими ми готові йти. Ми прагнемо захистити нашу інфраструктуру, і наші нафтові родовища й мережі транспортування газу. Тож ці всі кроки покажуть, чи насправді прагне путін миру чи не прагне, це буде мірилом”, – підсумував фахівець.