Більшість опитаних вважають, що це буде чергове загострення конфлікту між країнами-сусідами.
Про це пише військовий експерт Олександр Мусієнко, запустивши опитування у власному телеграм-каналі.
Як показало опитування понад 450 осіб, більшість вважає, що ці дії нової адміністрації Трампа призведуть до загострення конфлікту. За цей варіант проголосували 43% опитаних.
31% людей вважають, що це є лише черговою політичною риторикою. В той же час 25% вважають, що це лише початок та є першим етапом, а саме економічним тиском.
Також люди відповіли у коментарях, що “ми мало можемо розуміти в суті цього конфлікту”, а інший коментар вказує, що “це лише початок, а далі буде ще гірше (пішло-поїхало).
Раніше Трамп обклав митом імпорт товарів приблизно на 1,5 трильйона доларів у рік. Майже на весь імпорт із Канади та Мексики він ввів тариф у 25%, а імпортний податок на китайські товари підняв удвічі до 20%. Трамп зважився на торговельну агресію, не дивлячись на попередження економістів про те, що це підірве американську економіку і розжене інфляцію, оскільки тарифи оплачуватимуть американські споживачі. Додаткову шкоду американським компаніям та фермерам завдадуть заходи у відповідь. Канада вже оголосила, що вводить мита на 100 з лишком мільярдів доларів американського імпорту.
Прем’єр Канади Джастін Трюдо вважає, що мита президента США Дональда Трампа направлені на крах економіки країни, щоб потім було легше її анексувати. Також глава Білого дому назвав прем’єр-міністра Джастіна Трюдо “губернатором” Канади. “Будь ласка, поясніть губернатору Трюдо з Канади, що, коли він запроваджує відповідне мито на США, наше взаємне мито негайно зросте на таку саму суму”.
Мусієнко раніше так і коментував це, як “анексію Канади”.
“Бачимо, як Трамп реалізує анексію Канади, про що говорить президент США. Фактично, ці дії є економічним послабленням, а далі – підґрунтям анексії. З однієї сторони це ізоляціонізм й повернення до 19 століття. Такі рішення можуть ускладнити відносини та ситуацію із партнерами та сусідами”, – підсумував фахівець.