Відомо, що зокрема повертають Україні військову допомогу, адже завершення перемовин ознаменували новий етап – 30-денний режим припинення вогню.
Про це розповідає військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Спочатку переговори стосувалися припинення вогню в небі та на морі, але судячи з повідомлення на сайті Офісу Президента, Україна готова прийняти ідею Сполучених Штатів до 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін”, – відзначив експерт.
За наявною інформацією, це можливе за умови виконання пунктів російською федерацією. І цей пункт є ключовим.
“Це означає, що США наполягали, що Україна має піти на припинення вогню по всій лінії фронту. росія має дотримуватись цього ж самого. Якщо вона піде на ці кроки – демонструватиме готовність до миру. Якщо не піде – то ні. Однак тут є головні питання: яким чином контролювати режим припинення вогню? Зрозуміло, що це потрібно контролювати, але наразі це рамкова угода, ніяких конкретних підписаних договорів немає. Проте вже зразу треба це розуміти, адже росія одразу буде звинувачувати Україну в порушеннях, як це було в часи АТО/ООС. Неприємні згадки про минулі часи, Дебальцево, Мінські домовленості”, – підсумовує фахівець.
Особливість зараз в тому, що це тимчасовий термін на 30 днів, аби продемонструвати волю сторін до цього. В подальшому мають бути безпосередньо обговорення та дискусії про встановлення сталого миру. Однак в цьому і є хиткість конструкції про перемовини. Хоча з іншого боку, є і позитив – тепер м’яч на стороні росії.