Ухвалено рішення після перемовин, які демонструють повернення минулих рішень та успіхи в бік України.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Зараз ми бачимо, що Сполучені Штати Америки припиняють інструменти тиску, які застосовувались у вигляді обмежень військової допомоги та надання розвідданих. Зараз є рішення і Держдеп вже підтвердив, що обмін розвідданих з Україною відновлено в повному обсязі, як і пакет військової допомоги, прийняті раніше. Це ми отримали звичайно плюс. Індикатором є те, що спала напруга у відносинах після 28 лютого, є ця зустріч, і результати, і саме відновлення пакетів допомоги”, – вказав військовий.
Але тепер є інше питання, яке стосується росії та її дій, вказує Мусієнко.
“Що робити, якщо росія відмовиться, тому що за результатами зустрічі, і підсумковій заяві є пункт про те, що США проінформують росію про результати і про бажані наслідки. Тепер ми підходимо до того, а що робити, якщо путін не погодиться на припинення вогню? Якщо путін і далі буде наполягати на своїх умовах, які наступні кроки?”, – слушно запитує фахівець.
Мусієнко відзначив, що чули від сенатора-республіканця Ліндсі Грема та самого президента Трампа про запровадження санкцій проти росії. Але ж цього недостатньо.
“Крім санкцій потрібно збільшення допомоги Україні, потрібне нарощування підтримки, говорити про створення стаціонарних баз на території України, американських, як є в Європі, Південній Кореї та Японії, які можуть гарантувати нам безпеку. Тоді можна підходити до того, що це може стримувати путіна і росію”, – підсумовує експерт.
Також у заяві Україна висловила позицію, що Європа має бути долучена до процесу, а європейці відповіли, що потрібно “залучати Сполучені Штати, адже без них буде важко”.