Зокрема, до США можуть виставити вимоги щодо санкційного послаблення, дипломатичних, політичних чи економічних поступок, як це було зроблено з Україною.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Це ті умови, які росія може виставляти, аби погодитися на припинення вогню. Основні перестороги, це і є відкриття слабких сторін американської адміністрації. Путін це буде бачити і користуватись цим. Він може сказати, що можемо піти на режим припинення вогню з 2 квітня, але ж підіть на поступки. Україні ж Ви пішли на поступки, обмін розвідданими відновили, то підіть й нам. Ви ж допомагаєте Україні, зброю надаєте, але ж позиціонуєте себе нейтральними, тобто не країною, яка знаходиться на нашому боці, посередником, тому тут путін може задіяти свої хитрощі”, – вказує експерт.
Мусієнко сподівається, що в цьому плані американці не підуть на жодні поступки й вимоги, а режим припинення вогню буде безумовним.
“В подальшому треба просуватись по переговорним процесам, які мають важливе значення для України, в т.ч. і гарантії безпеки. Зеленський вказав, що це буде після режиму припинення вогню. Це побажання американської сторони. Україна витиснула максимум із перемовин в Джидді. Тиск США дається в знаки і відповідно доводиться йти на їх умови”, – підсумував військовий.
Європарламент прийняв цікаву постанову щодо більш рішучої та активної підтримки України, можливого “розвороту” політичного курсу США, виступають за збільшення фінансування України. А також країни-члени ЄС мають суттєво збільшити допомогу Україні для відстоювання права на самооборону. Київ має утриматись від поспішних рішень щодо миру, а Україна має мати можливість відмовитись від рішень й угод, які послаблюють безпеку в середньостроковій та багатостроковій перспективі.
Мусієнко вважає, що головним рішенням треба окрім того було закликати власні уряди не тиснути, й приймати рішення на користь України, її підтримку та допомогу. Зокрема, уряди вказують, що Україна має рухатись у фарватері інтересів США та діяти у запропонованому векторі.