Дальність ураження цілі була на відстані близько 1000 кілометрів.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Це дуже непогано, дальність яка може досягати в тому числі й до Москви. Щодо стосується бойового застосування, то удар вже був по об’єктам в рф і був раніше. Коли мене запитують, чим був удар, то я кажу – не поспішайте з висновками, чекаємо рішень та повідомлень від нашого командування. Зараз бачимо, що удар був, зараз важливо масштабувати виробництво цих ракет”, – відзначив фахівець.
Мусієнко задається питанням, яким чином здійснити це масштабування.
“Можемо запропонувати це європейським партнерам. У нас має бути взаємодопомога, взаємний обмін. Зеленський сказав, що у фонді, який мають створити на 150 млрд євро Євросоюзом, який має передбачати озброєння та виробництво зброї, є частка України й передбачено залучення українського ОПК, наших можливостей. Дуже важливо взаємодіяти і знаходити фінансування”, – вказав Олександр Мусієнко.
Також експерт приводить цікавий приклад, чому Данія вирішила першою інвестувати в “українську оборонку”:
“Це для того, щоб зброя вироблялась тут і ми мали можливості. Також для того, що в них бюрократичні процедури, моменти, їм треба землю повернути, викупити, міні-консультації з мешканцями, чи потрібно відновлювати військове виробництво, чи ні. Зрозуміло, що данці нас підтримують, це країна, що має великий рівень підтримки України, за що ми вдячні, як і багатьом європейським країнам, але це час”, – підсумував військовий.
Мусієнко вказує, що наприклад в Німеччині, в містечку в якому виробляли зброю понад 30 років тому, живуть цілі покоління, що цього не пам’ятають і яким це не потрібно [відновлення виробництва], тож вони хочуть референдуму для розуміння, навіщо це потрібно замість якого місцевого закладу соціального спрямування.
Загалом Україні потрібна воєнізована економіка, навіть після війни. І враховуючи близькість до росії та її бажання постійно бути зосередженими на агресивному захопленні земель сусідів.
“Україна має зосереджуватись на воєнізовану економіку та максимально спростити всі процедури для якнайшвидшого та найбільш ефективного виробництва зброї та озброєння. Навіть під час режиму “припинення вогню”. Адже ворог використає цей час для поповнення, перегрупування. І ворог має знати, що ми можемо і маємо чим знищувати, давати відсіч, адже інакше не можна. Це очевидні речі, абсолютно”, – підсумував експерт.