Вашингтон наразі роздумує по відношенню підтримки Києва, водночас у Брюсселі роблять “семимильні” кроки у формуванні коаліції з підтримки України.
Про це каже в своєму блозі військовий експерт Олександр Мусієнко.
“В Америці не всі згодні з тим, що робить Президент. Не всі згодні, аби США настільки зблизилась з росією, про це говорять люди, політики з обох партій, й не тільки демократи-опозиціонери, але й республіканці, що кажуть про неприпустимість цього. Це не в інтересах Сполучених Штатів Америки. На тлі всіх цих подій інакше себе починає поводити Китай. Проводять спільні навчання Китай, Іран і росія. А де Америка, де американське лідерство? Можливо в уяві чинного американського президента є лідерство в тому, аби тиснути на жертву агресії, на слабшого в конфлікті, на того, хто не має ядерної зброї?” – слушно запитує експерт.
Мусієнко сподівається, що слабкість і страх покинуть Білий дім, а на їх місці з’явиться рішучість та сміливість, якої наразі дуже бракує в підтримці України.
Зокрема вказується про те, що європейські радники з нацбезпеки їдуть до Америки говорити про безпеку в Європі та інші супутні обставини, що склалися.
“Дуже цікаво, адже не виключено, що з Волцем вони будуть обговорювати питання України в майбутньому і питання відправки військ. Можливо відправки з точки зору гарантування безпеки і того, що можна зробити якомога більше”, – вказав він.
В Європі цього тижня було створено та розіслано план зі створення фонду з сумою від 20 до 40 млрд євро на закупівлю і виробництво зброї.
“В першу чергу мова йде про системи ППО, артилерійські снаряди, ракети, техніку, дрони і підготовку бригад, навчання частин і забезпечення, нелетальну допомогу нашим військам. Зараз цю процедуру хочуть зробити такою, щоб вона не залежала від голосування Угорщини, адже Орбан дістав багатьох. Естонія планує зробити все, аби виключити і позбавити Угорщину права голосу. На сьогодні відбуваються дискусії щодо фонду, дедлайнів та інших речей”, – зауважив фахівець.
Відомо, що дедлайном цього процесу є 30 квітня 2025 року.