Команда президента республіканця намагається поступово просувати своє бачення завершення бойових дій в Україні. Серед запропонованого це припинення бойових дій, демілітаризована зона, автономні округи та фактично “замороження війни”.
Про це на своєму YouTube-блозі каже військовий експерт Олександр Місієнко.
За повідомленнями Financial Times, кандидат-республіканець Дональд Трамп і його кандидат у віце-президенти Джей-Ді Венс, запропонували модель “замороженого конфлікту” з автономними регіонами по обидва боки демілітаризованої зони, а Київ – залишається поза НАТО. Наразі таким варіантом вони бачать зупинення війни, яке вже кілька разів окреслював Венс, але про яке мовчав Трамп. Є потреба в перегляді Мінських угод, що не запрацювали, а вже цього разу має бути дієвий механізм із конкретними пунктами, які в разі невиконання матимуть елементи примусу. Стежити за цим мають європейські війська, а не війська НАТО чи миротворці ООН.
“Можливо, позиція збігається із тим, про що говорилося: потрібно вийти на кордони 23 лютого [2022 року – ред.] і тоді, починаючи з цієї точки, починати переговорний процес”, – зауважує Мусієнко.
Однак незрозуміло питання НАТО:
“Відповідна заявка подана і ми чекаємо запрошення, на яке партнери відреагують. Тоді ми фактично можемо говорити про просування по реалізації й виконанню цього плану”, – нагадує експерт.
Підсумовуючи, Мусієнко каже, що наразі незрозуміло кілька моментів: європейські війська; відхід росії на кордони 2023 року – має вона відійти чи ні; Україна продовжує втрачати території, тому зупинити цей процес і є “морально правильним” на думку американських політиків; Байден мав говорити з путіним, як свого часу під час “Холодної війни” робити лідери США та СРСР.
“Ймовірно, маємо наступне, що подібний план будуть нав’язувати Україні в пошуках діалогу за столом перемовин, пошуку рішень, які можуть бути. Наразі це реалістично, адже дуже часто воно “виринає” в публічному просторі, тому казати про те, що це “просто виборча кампанія” не доводиться”, – підсумував Мусієнко.