Головна ситуація полягає в обговоренні деталей, зокрема кількості, озброєнні, мандату та дозволах дій, а ще місцях, де вони дислокуватимуться.
Про це каже військовий експерт та військовослужбовець ТрО ЗСУ, Олександр Мусієнко.
“Зараз це питання обговорень, воно виникає про 20-кілометрові зони і так далі […] Президент Зеленський із президентом Трампом обговорювали це питання, вказуючи, що не можна все заморозити по теперішній лінії бойового зіткнення, адже це фактично розділить населені пункти навпіл. Тож саме тому і піднімається це питання про 20-кілометрову зону”, – відзначив фахівець.
Мусієнко відзначає, що загалом питання миротворців – це питання деталей.
“Найперше, це дуже важливі деталі обов’язку та регламенту цієї місії. Далі важливо, яке буде озброєння. Третє, як вони можуть діяти. А вже четверте, це де вони будуть розміщені та будуть розташовуватися. Інформації про останнє відверто немає, є лише певні здогадки і припущення в медіа”, – вказав він.
Експерт вважає, що всі ці особливості залежать від дії наших партнерів та України, адже це не залежить від іншої протиборчої сторони – росії.
“Це залежить від України, західних партнерів і США, адже вони теж мають сказати своє слово. У нас же не класична миротворча місія, адже вона потребує згоди обої конфліктуючих сторін, а росія на це ніколи не погодиться. Якщо немає мандату місії ООН, то це більше умовна місія, присутність іноземних військ, які виконують певну роль. От зараз яка мотивація? Західні партнери кажуть, що “Україна має бути захищена”, а отже спосіб захисту є розміщення та відправку військ. Вони їдуть не для війни, не для того, щоб воювати з росією, як говорить російська пропаганда, а в планах є їхнє розташування та гарантування безпеки”, – підсумовує фахівець.
Мусієнко вкотре нагадав подібний випадок у Південній Кореї, коли після режиму припинення вогню, в Сеулі було розміщено військову базу США, де по сьогодні розміщено близько 30 тисяч американських військ, які гарантують безпеку південнокорейцям.