Більшість опитаних вважають, що це внутрішньополітичний конфлікт, якому не грозить “вихід наззовні”.
Про це запитується в опитуванні на сторінці військового експерта Олександра Мусієнка в Телеграмі.
Результати опитування понад 350 осіб показали наступні цифри:
- 20% – початок політичних змін
- 21% – загроза нестабільності на півдні
- 5% – вплине на позицію Туреччини щодо України
- 51% – внутрішній конфлікт, який не вийде назовні
- 3% залишили свій варіант у коментарях
Раніше повідомлялось, що у Туреччині затримали понад 1100 осіб за кілька днів протестів.
З 19 по 23 березня у Туреччині затримали 1133 учасники протестів, які спалахнули в країні після затримання опозиційного мера Стамбула Екрема Імамоглу.
“Проти тих, хто нападає на нашу поліцію, завдає шкоди громадському майну та загрожує безпеці наших людей, тривають судові процеси. За протиправні дії, вчинені з 19 по 23 березня 2025 року, затримано 1133 підозрюваних” – повідомив глава МВС Туреччини.
Також у Туреччині силовики затримали десятьох журналістів, які висвітлювали протести проти арешту мера Стамбула Екрема Імамоглу. Як інформує видання Reuters, серед затриманих – репортер NOW Алі Онур Тосун, фотожурналіст Бюлент Кіліч, журналіст Зейнеп Курай, репортер AFP Ясін Акгюл, журналіст Хайрі Тунч, фотокореспондент İBB Куртулуш Арі, репортер Sendika.org Зішан Гюр, журналіст BirGün Бариш Інсе, фоторепортер Мурат Коджабаш та журналіст Гехан Кам. Більшість із них заарештували у власних будинках і доставили до поліції для допиту.
“Затримання журналістів у домашніх рейдах є нападом на свободу преси та право громадян знати правду. Змусивши журналістів замовкнути, правду не приховаєш! Затримані журналісти повинні бути негайно звільнені”, – йдеться в повідомленні Спілки журналістів Туреччини.
Як зазначається, причини затримання медійників наразі невідомі.
Міжнародна організація “Репортери без кордонів” (RSF) звернулася до влади Туреччини з вимогою негайно припинити насильство проти журналістів.
За даними RSF, від початку протестів щонайменше 10 журналістів зазнали фізичного нападу з боку правоохоронних органів, а десятки інших медійників постраждали від сльозогінного газу або гумових куль.
“Ми рішуче засуджуємо жорстоке придушення медіапрофесіоналів, які висвітлюють протести в Туреччині. Ці напади та обмеження свободи преси мають бути негайно припинені, а всі відповідальні за це насильство мають бути ідентифіковані та притягнуті до відповідальності. Ми вимагаємо звільнити затриманих журналістів і закликаємо міністра внутрішніх справ Алі Єрлікая вжити заходів, щоб сили правопорядку поважали право населення на інформацію”, – сказав представник RSF Türkiye Ерол Ондероглу.
Затримання мера Стамбула 19 березня, напередодні його висування кандидатом у президенти від опозиційної Народно-республіканської партії, спровокувало найбільші протести в країні за понад 10 років. 23 березня суд офіційно ув’язнив Імамоглу до завершення судового процесу за звинуваченнями в корупції. Він заперечує висунуті йому звинувачення.
Головна опозиційна Народно-республіканська партія закликала до протестів проти рішення суду щодо Імамоглу, яке вони називають політизованим і недемократичним.
Своєю чергою уряд Туреччини заперечує, що розслідування є політично мотивованими, і каже, що суди є незалежними.