Європейська розвідка аналізує економічні можливості країни-агресора.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Ворог продовжує терористичні удари по території України. Минулої ночі росіяни обстріляли Дніпро, де зафіксовано приліт в готель та інші цивільні будинки”, – відзначив експерт.
Україна ж в свою чергу здійснила удар по штабу, де здійснювався запуск безпілотників. Це була прикордонна застава, аби зменшити потужність ворога стосовно пусків ударних безпілотників по нашій землі.
“Наша авіація працює, Повітряні Сили частіше стали давати новини про успішні удари, їх стало значно більше і це добре. Наші підрозділи працюють, а ворог втрачає можливості, засоби та ресурси”, – відзначив фахівець.
Зокрема Мусієнко зазначив, що німецька розвідка вказує на те, які спроможності має росія, аби в подальшому вести війну.
“BND вважає, що рф накопичує ресурси, буде спроможна атакувати країни Балтії та Європи, а військові витрати рф зростають у рекордному темпі. У 2025-му досягнуть бл. 120 млрд євро (понад 6% ВВП). Зважаючи на те, що в країнах Європи тривають дискусії про те, що до 2030-го року зможуть вийти на фінансування 2,5-3% ВВП, щодо витрат на оборону і безпеку. Очевидно з точки зору видатків, це ще велике питання”, – вказав він.
Ці цифри німці зокрема розглядають, як фінансові можливості та особливості ринків, технологій.
“Вони концентруються на грошах. Німці розуміють, що “у нас є гроші”, завжди можемо купити це не тільки в Китаї, але й в Парижі, Британії, Норвегії, у США, Південній Кореї, Тайвань, будь де. Всі нам це поставлять, єдине, що станеш в чергу і ти це отримаєш. Однак це треба конвертувати в озброєння, а це завжди важко проаналізувати. Якщо залізти в ланцюжки постачань, то буде видно, що санкції не працюють, а рф знаходить можливості для обходу обмежень. А також можна проаналізувати купівлю нафти і газу, тож тут можна погодитись з Трампом, скільки ж Європа купила в росії? Скільки дала Україні, а скільки дала росії?”, – зауважує фахівець.
Мусієнко влучно запитує, яким же чином німецькі верстати опиняються транзитом через Китай, Пакистан, Казахстан у росії, тож ці дані не можна вважати повними, адже вони не конвертуються у вироблену зброю. Потрібно аналізувати компоненти зброї, аналіз часу виробництва, звідки взялось обладнання та устаткування, кількість комплектуючих та інших речей для кожної одиниці озброєння. Тільки після аналізу цього можна говорити про конкретні можливості росії у військовому потенціалі.