Наступальні дії ворог проводить і зараз, але також був сплеск і спад наступальної активності, проте він зменшився.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Був своєрідний період наступальної активності та її спад, й він став значно меншим, ніж в проміжку листопад-грудень 2024, це очевидно і факт, що підтверджує статистика ГШ ЗСУ. Інтенсивність впала. значного просування ворога наразі не фіксується. Ситуація залишається складною”, – вказує він.
Проте, що ж насправді готує росія та що відомо розвідкам та експертам?
“росія вживає заходів для перегрупування своїх військ, поповнення значних втрат. МОжливості пікові у росіян можуть фіксуватись на травень-червень. Це атаки на визначених ділянках фронту, а не по всій лінії розмежування. Зокрема зробити це по всій лінії фронту застосовуючи однакову кількість ресурсів, дуже складно. росія попри все, несе втрати, маємо також рахувати валюту, рублі, які вони вкладають в кількість виробленого озброєння. До пікового моменту ворог буде застосовувати дрони, локальні дроново-ракетні атаки, з метою проведення терористичних дій, залякування людей, досягнення певних цілей для себе”, – відзначив Олександр Мусієнко.
Ворог має кілька причин, щоб замість сухопутного наступу застосовувати повітряні атаки, зокрема із застосуванням дронів.
“По-перше – дешево. Друге – є можливості масштабувати виробництво. Третє – не потребує такої кількості затрат, ресурсів і часу. Четверте – якщо війна затягується, то дрони дають час перегрупуватися, підготуватися, з новими силами проводити наступальні дії. Дроновий терор потрібен для забезпечення ось того потрібного часу російським військам, аби вжити для проведення майбутніх наступальних дій”, – зазначає фахівець.
Експерт зазначив, що якість та інші характеристики дронів навряд чи будуть сильно відрізнятися, так само і не зміняться тактики росіян на фронті, зокрема тактика малих піхотних груп для штурмів. І треба фіксувати, що ворог навчається, аналізує та може проводити різні тактичні й навіть стратегічні зміни по ходу ведення бойових дій. Водночас Мусієнко попри загрози та складнощі для Сил оборони вказує, що навряд чи ворог досягне значних територіальних та інших успіхів. Однак залишається спостерігати, аналізувати та продовжувати боротись, аби не сталось змін на гірше.