Американський президент розлючений на російського колегу через затягування перемовного процесу й досягнення режиму припинення вогню та обіцяє ввести “пекельні санкції” проти нафтового та нафтопереробного секторів росії.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Це означає, як сказав Трамп, що будь-хто, хто купує нафту в росії не зможе нічого купувати та продавати з США, за американські долари. Це дійсно удар. Також бачимо, що США готові застосувати елементи тиску проти росії, проти Кремля, це добра ознака. Почули те, на що сподівалися. Що як довго можна терпіти виходки путіна , який кидає тінь на Дональда Трампа і Сполучені Штати Америки, фактично державу, яка підтримує все, що відбувається”, – вказав експерт.
Також Мусієнко нагадав, що Україна вийшла з конструктивною позицією та підтримкою повного, всеосяжного та безумовного припинення вогню.“
Ми продемонстрували щирі прагнення цього. Розуміючи, що росія може на це не піти, затягувати процес і це може роздратувати президента США. Звичайно, для нас не знімаються ризики, адже США будуть чекати підписання угоди про рідкоземи та корисні копалини. Я сподіваюсь ми її підпишемо, тільки на вигідніших для України умовах, як казав президент Зеленський”, – зазначив фахівець.
Зокрема вказується, що Україна “майже не має інших варіантів”, адже від цього залежить подальша підтримка США й подальший гнів на путіна.
“Ми повинні зберегти той стратегічний діалог, який є і який налагоджується. Це все формується поступово нам на користь. Щоб все це зберегти, не допустити обвалу, вочевидь доведеться все це підписувати”, – відзначив військовий знавець.
Експерт вкотре вказав на слова Трампа, який підтвердив “злість на путіна”, але відзначив, що “зло швидко розвіється, якщо путіним будуть зроблені правильні речі”.
“Трамп поставив путіну ультиматум. Фактично протягом місяця треба досягти припинення вогню, до Великодня [20 квітня – ред.], як зазначали американські та інші ЗМІ. Нам в першу чергу важливо, що задіюється тиск проти росії”, – відзначив він.
Мусієнко також висловив жаль, що в цей період ми не чуємо слів про підтримку й формування такої від Вашингтону для України.