рф вкотре формує військовий та людський потенціал, з прицілом на майбутнє.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Цифра не дуже відрізняється від того, скільки призивали раніше. Приблизно така сама цифра була і раніше, у 2011-му році, коли фактично росія не здійснювала агресивні наступальні дії, хоча з історії знаємо, що вона воює практично завжди. З певною інтенсивністю, періодичністю, частотою, але воюють завжди”, – відзначив фахівець.
Мусієнко також наводить два ризики, які можуть становити для України загрозу та на що варто орієнтуватися
“Перше, це спробувати замінити тилові посади на контрактників, призначити їх на посади рядового/сержантського складу, призначити призваних на військову строкову службу. Вичистити повністю контрактників. Виходячи з інтенсивності бойових дій, це відбувалося і раніше. Контрактники, які перебувають в тилу певний час, потім опиняються на фронті, беруть участь в активних бойових діях, в значній кількості гинуть.
Друге, це прорахування російським командуванням планів на майбутнє. Їм потрібні військові, ось це гарматне м’ясо на майбутнє, тож очевидно, що через певний час, від 3 до 6 місяців, цим російським призовникам, аби вони думали над укладенням контрактів. Спочатку це буде в легкій формі, розмов, пропозицій і демонстрації переваг, що Ви отримаєте, пізніше, до закінчення строку служби це буде в більш наполегливій формі. Далі – когось зобовяжуть, або хтось це зробить сам, повіривши в “золоті гори”, які там обіцяє росія: виплати, стартові та подальші. Загалом, це одна з форм поповнення особового складу. Бойові дії тривають, тактика не змінилася, просування й використання малих штурмових груп застосовується, тож відповідно це хтось має робити”, – підсумовує експерт.
Мусієнко зокрема розповів, що росія не тільки цим шляхом здійснює поповнення особового складу, а робить це різними способами. Один з таких способів є розсилка повісток та поява військовозобов’язаних у військкоматах. Далі перед росіянином кладуть контракт та зобов’язують його підписати.
Іншою категорією є люди, яких заманюють фінансовими виплатами та іншими речами. Як каже експерт, “такі люди все одно лишаються”.
Останньою, хоча вже малочисельною категорією, є ті, кому загрожує кримінальна відповідальність – “їм пропонують або відправлятись на війну, або до колонії суворого режиму на дуже довгий термін”.