Навряд чи буде здійснено повномасштабний сухопутний наступ на держави Альянсу, проте цілком імовірне провокування через застосування повітряних цілей.
Про це в коментарі 24 каналу заявив військовий експерт та військовослужбовець сил ТрО, Олександр Мусієнко.
Наприклад, фахівець припустив, що може бути здійснено запуск дронів типу “шахед” в кількості 100 одиниць по території Литви чи Польщі, однак не з території рф, а з території Білорусі. Альянс в свою чергу змушений буде завдати ударів саме по Білорусі, а не росії, чим втягне росію, як суб’єкта “Союзної держави” у захист, а не агресію.
До того ж, росія має цей потенціал повітряної агресії, який отриманий завдяки допомозі від інших країн. І це їх особливість, тож малоймовірно, що рф атакуватиме НАТО величезною сухопутною армією.
“Але вона може вдаватися до провокативних дій. Вони можуть застосовувати засоби повітряного нападу. Країни НАТО переважають Росію за потенціалом. Зокрема, з повітря. Тому що країни Альянсу мають більше літаків і засобів авіаційного ураження”, – відзначив військовослужбовець.
Росія продовжує гібридну агресію, застосовуючи диверсії на об’єктах, безпілотники та інші інноваційні технології, які реалізуються безпосередньо в Європі.
“Є країни, які не розуміють, як їм діяти. Наприклад, Польща звернулась ще у 2023 році до штаб-квартири НАТО. Суть звернення була у тому, в який спосіб діяти, коли стаття 5 про колективну безпеку Альянсу поширюється на певні інциденти та агресивні прояви з боку тієї ж Росії, а коли не поширюється, у який спосіб це розмежувати”, – вказує фахівець.
НАТО можуть реагувати, але досі не мають відповідної процедури. Можливо її просто не було опубліковано, але наразі реакція стосовно подій в Польщі – відсутня.
“Думаю, побоювання Польщі та країн Балтії полягає у тому, що якщо це не буде повномасштабний наступ, а будуть так звані гібридні операції, якщо “Шахеди” полетять з Білорусі на Захід, як тоді діяти? Чи буде НАТО вважати це повноцінним нападом? Тут є багато питань”, – підсумовує експерт.