Насправді введення тарифів для вирішення внутрішніх питань або політичних протиріч вже виникали в історії відносин обох країн, проте не призводили до потрібних зрушень.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
Також він вказав, що варто заглибитись в історичний контекст тарифних воєн, які насправді вже були в минулому та до яких наслідків призводили.
“Раніше тарифні війни відбувались та закінчувались, а отже і Європа, і США переконувались, що це “тупиковий шлях”, а ці обмеження в результаті скасовувались. Найбільш відомим випадком є “Бостонське чаювання, 1773-й рік”. На сьогодні в Республіканській партії є гурток цього ”Бостонського чаювання”, представлений неоконсерваторами або лібертаріанцями, тими хто виступає за обмеження тарифів, вільну торгівлю, але за торгові преференції США. Справа в тому, що колоністи, піддані Британської корони на той час, експортували зі США деяку продукцію і стосувалось акту про чай. Аби брати участь у війнах або їх фінансувати, був запроваджений “закон Тауншенда”, щоб зібрати доходи після воєн. Отже, 16 грудня 1773-го року, понад 100 колоністів, переодягнені в індіанців, викинули 342 скрині чаю, а цей чай не поїхав до Британії. У відповідь були введений “закон про примус”, закривши гавань, доки не буде відшкодовано втрати чаю”, – вказує експерт.
Історичний екскурс зазначає, що була скасована Конституція Массачусетса, припинені вільні вибори, судова влада передана до Британії. Колоністи штату втратили власні права, але це сталось тимчасово, адже у підсумку Штати вибороли собі Незалежність.
“Наступною ерою була “Смут-Гоулі, 1930-й рік”. Питання було у захисті американських фермерів в час “Великої депресії”. Президентом було підписано тарифи на понад 20 тисяч імпортованих товарів, в середньому до 59%. Це стали другими за видатками в історії за розміром тарифи після 1828 року. Це погіршило міжнародну торгівлю, а “Велика депресія” не зникла. Покращилась ситуація лише після курсу Рузвельта й вступу США на стороні Британії в “Антигітлерівську коаліцію” й вступу в ІІ світову війну. Загалом міжнародна торгівля зменшилась на 66% й викликала тарифи у відповідь, викликавши сильну економічну ізоляцію Америки”, – зазначив фахівець.
Наступним етапом є “куряча війна” у 1960-х роках, коли США експортували дешеву курятину до Європи, а ті у відповідь запровадили санкції проти Штатів, а США відповіли санкціями на легкі вантажівки (25%).
“У підсумку США втратили ринок птиці, а також погіршило автомобільну промисловість, адже окремі елементи потрібні американським компаніям, імпортувались з Європи”, – підсумував військовий експерт.