Це ППО, участь іноземних військ в операції на території України, а також виробництво зброї для Сил оборони, як окреме, так і за спільною моделлю.
Про це каже військовий експерт та військовослужбовець Сил ТрО, Олександр Мусієнко.
“Перше, це посилення роботи з партнерами щодо постачань систем ППО і Україна за заявою президента [Зеленського – ред.] готова їх купувати в США. Це потрібно для посилення захисту країни від ударів російськими балістичними ракетами. Це пріоритетний для “Рамштайну” напрямок, як і був із 2022-го року, тобто це посилення захисту українського неба,” – вказує фахівець.
Наступним важливим етапом є обговорення щодо відправки миротворчих та інших військових контингентів на територію України.
“Друге, це обговорення на майданчику Координації з питань підтримки оборони України, відправки військ британських, французьких й інших, хто бажає це зробити в рамках “коаліції охочих”. Це деталізація та проговорення всіх технічних моментів, що і триває”, – відзначив експерт.
Далі, не менш важливим, є обговорення фінансових внесків та інвестицій в українське та спільне з союзниками України виробництво зброї, боєприпасів, техніки та інших необхідних речей для Сил оборони.
“Наступне питання, це розгляд питання про збільшення інвестицій та внесків у спільне виробництво зброї Україною та країнами-учасницями формату “Рамштайн”. Тобто зараз робиться акцент саме на виробництві, тому що зрозуміло, що війна триває, вона інтенсивна, в кількості ресурсів, боєприпасів, снарядів, під час війни багато поставлено Україні, але потреби ще є. Склади на території європейських країн та держав-постачальників порожніють, є ті, що вже порожні, тож потрібно приділяти більше уваги виробництву”, – підсумовує експерт.
Тож наразі буде більше уваги приділятися виробництву за “данською моделлю”. Данія на власному прикладі продемонструвала інвестування фінансів в Україну, коли локалізується виробництво нашими зусиллями на нашій території.
“Також ще одним питанням є аудит того, що було зроблено, було поставлено, що ще треба поставити, аналіз того, чому можливі затримки і як це вирішити, аби реалізувати плани”, – каже військовий.