Західні партнери України вкотре показують свою кволість у прийнятті рішень для захисту й своєчасної допомоги Україні, це стосується як реакції на війська КНДР, так і передачу чи дозволи на застосування озброєння.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Можу навіть сказати з власного досвіду спілкування із закордонними фахівцями та колегами, що дуже часто задають питання “А що ж там з військами КНДР? Як можна оцінити їх ресурсні можливості та потенціал?”. Багато хто про це запитує і я відповідаю, але стає зрозуміло, що їх цікавлять самі війська, їх розміщення, тип та склад військ, а менше їх цікавить, як реагуватиме Захід. А це не менш важливо”, – каже Мусієнко.
Експерт нагадав, що навіть Зеленський вказав, що голос США, НАТО, Глобального Півдня, Китаю не звучать так, як це має бути. А російський диктатор перевіряє реакцію світу своїми нинішніми діями.
“Абсолютно так і є, адже треба розуміти, що війська КНДР мають не тільки суто військові прояви, а ще й політичні ознаки, адже це спрямовано на те, аби похитнути єдність Заходу, залякати і аби вони не реагували стрімко, не говорили про ескалацію вже з боку західних країн”, – каже Мусієнко.
Він додає, що Зеленський нагадав, що не проситиме війська інших країн бути залученими у бойові дії проти КНДР, адже це може відвернути ці країни від України.
“Ви знаєте, я взагалі є прихильником того, аби іноземні контингенти і в перспективі військові бази країн НАТО були на території України. Це запорука нашої безпеки, наші гарантії, що відповідають Плану Перемоги Зеленського. Адже коли ми говоримо про безпеку, її може забезпечити лише присутність військ із достатньою кількістю озброєння тут на території України… Але чи готові до цього зараз наші партнери? Адже якщо вони не готові до цього, тоді можливо не треба їх зайвий раз примушувати, бо тоді вони відвернуться від нас”, – підсумував Мусієнко.
Він згадав історію про ракети Tomahawk, інформація про які стала надбанням медіа, які дізнались про це від високопоставлених осіб, яким президент Зеленський презентував секретні пункти плану Перемоги. Наразі невідомо, якою була мета цього чиновника та медіа, можливо висміяти ідею, показати її неважливою, перекинути відповідальність з плечей США на Україну. Але на користь Україні, США чи іншим партнерам такий “витік” явно не пішов.