Офіційні особи один за одним вказують на те, що в разі “буксування” переговорного процесу за участі кількох країн у вирішення російсько-української війни, Сполучені Штати можуть вийти з нього, а також скасувати будь-яку підтримку й переключитись “на інші пріоритети”.
Про це вказує військовий експерт та військовослужбовець Олександр Мусієнко.
“Про це говорив як держсекретар, так і президент США. При цьому не ясно й не вказано чітких дат та перспектив. Також незрозуміло, чи будуть посилюватись санкції проти росії чи навіть будуть обмежуватись. ЗМІ вказують, що європейці з американцями обговорювали “заморозку конфлікту”, коли росіяни закріплять за собою частину окупованих територій, які й надалі залишаться під їх контролем”, – відзначив експерт.
Мусієнко окремо відзначає, що в таких розмовах є важливим відзначення гарантій безпеки, підтримка європейських партнерів позиції України, а також питання санкцій.
“Американці хочуть, що в разі погодження росією плану припинення вогню, Європа пішла на певне скасування санкцій проти Кремля. А якщо цього [припинення вогню – ред.] не відбудеться – американці вийдуть з переговорів, поклавши відповідальність на європейських союзників. Ось і є головна мета поїздок Рубіо та Віткоффа до Європи – тиск на Україну й домовленості щодо скасування санкцій, а Україна цього не заперечувала й була готова піти на інші поступки. При цьому в разі провалу винними зроблять Україну та українців, вийдуть з перемовин та росію в інформаційному просторі подадуть “менш загрозливою”, – констатує військовий експерт.
Мусієнко відзначив, що подібна інформаційна кампанія у Штатах має свої плоди, адже кількість американців, що вважають росію та Путіна загрозою – щороку зменшується. Тож надання Україні озброєння підтримують 44% опитаних американців, переважно демократів, а от кількість республіканців таке не підтримують. Це реалії, статистичні дані, які впливатимуть на Трампа і республіканців.