Політичний експерт та військовослужбовець Олександр Мусієнко прокоментував повідомлення The Wall Street Journal про те, що план Трампа передбачає відмову України від Криму і НАТО.
Про це він розповів у своєму блозі.
За словами експерта, це не було секретом, про ці пункти ми й так здогадувалися, але з позитиву – про демілітаризацію України не йдеться і США не проти того, аби Європа підтримувала Україну та давала їй гарантії безпеки, вводила свої війська. До цього, зазначає експерт, можна додати повідомлення Bloomberg, що США розглядають сценарій заморозки війни на лінії бойового зіткнення і часткове зняття санкцій з рф, тобто загалом йдеться про поступки, незважаючи на намагання України переконати Трампа у протилежному.
«Тут питання у тому, чи хочеш ти це сприймати, чи хочеш ти чути раціональні аргументи і пояснення, які, відповідно, будуть формувати порядок денний. Трамп уже сформував для себе власне бачення, і він розуміє, що у певні моменти і певним чином слабкий перед путіним. Давайте визнаємо, коли йдеться про росію, «Make America Great Again» і не пахне. Це ж теж помітно, тому що йде тиск на багато країн, але за виключенням росії, а критичні справедливі зауваження у бік путіна відсутні», – пояснює Олександр Мусієнко.
Водночас, підкреслює він, Україна теж бореться в інформаційному полі, і все є певні успіхи, адже, як пише The Wall Street Journal, вже не йдеться про те, щоб визнати за росією 5 регіонів, зокрема неокуповані Запорізьку і Херсонську область. З іншого боку, міркує експерт, залишається Крим, путін хоче, щоб його визнали російським, аби створити прецедент і використати це у майбутньому.
«У цьому є ризики та небезпеки, які треба оцінювати. Тому боротьба у Лондоні буде дуже потужна, будуть ламатися списи. Але чи може змінити це точку зору Трампа? Подивимося. У мене поки що є сумніви», – підсумовує Олександр Мусієнко.