Як вказано у статті, новий характер бойових дій закінчує домінування старих систем та відкриває простір для покращення нових. В той же час, хто перший це зрозуміє та адаптує – зможе отримати перевагу, незважаючи на ресурси та потенціал.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко з посиланням на статтю посла України у Великій Британії.
На думку колишнього Головнокомандувача ЗСУ, потрібно звернути увагу на розвиток інтелекту та машинного навчання ШІ, зокрема використанні на полі бою та керуванні складними процесами у сфері розвідки, планування, управління, ураження, а також автономного бойових систем без управління людини. Щодо рішень у сфері РЕБ необхідно створювати захист і захищати від атак противника. Щодо розвитку БпЛА – модернізація та створення дешевих та ефективних , високоточних безпілотних систем високої дальності, розвиток і виробництво дронів та роботів різних бойових спроможностей: повітряних, наземних, морських, зенітних тощо.
“Валерій Залужний констатує, що цим потрібно займатись і саме зараз є можливість невеликим гравцям із обмеженими ресурсами, країнам, відомствам та підрозділам досягати високих результатів відносно недорогими рішеннями та способами. Революція таких систем повністю змінює розвиток, а отже швидкість впровадження інновацій напряму збільшує можливості досягти успіху у війні. В майбутньому перемагатиме той, хто швидше адаптується до поля бою та змін на ньому”, – каже Мусієнко.
Зокрема важливо, що той хто першим перейде на новий технологічний рівень, отримає безумовну стратегічну перевагу.
“Коли ми говоримо про кількісні показники, а їх нам потрібно чи не найбільше, але також вказується, що важливі й якісні показники. І найважливіше – поки у противника є ресурси і засоби завдавати ударів по нашій території, робити спроби наступальних дій – він це робитиме. Це війна на виснаження. Цьому сприяє і геополітична ситуація сьогодні, адже ніхто не може завадити ворогу це робити. Тож покласти цьому край може лише повний крах можливостей ворога вести війну. Руйнування військово-економічного потенціалу, адже тоді це ставить під сумнів навіть знаходження військ ворога на окупованій території. Інакше перемога можлива лише у разі побудови нової архітектури військової системи. І це треба робити якнайшвидше, адже це триватиме цикл, не більше 3-5 років. І це не лише питання підтримки України, а питання готовності до нової епохи війни , де домінуватимуть технології, інформація та автоматизація рішень”, – підсумовує він.
Україна ж першою змушена була перебудувати армію та ВПК на виклики війни. Інші країни це тільки починають усвідомлювати. Тож добре, що Залужний вийшов із такою статтею, що змушує задуматись не тільки нас, але й інших партнерів на розбудові та важливості змін.