Кремль хоче, як отримання певних тактичних вигод, так і зокрема виходу на переговорні треки, які будуть не з Україною, а з тими, хто нам допомагає та підтримує.
Про це каже військовий та політичний експерт, Олександр Мусієнко.
“По-перше, воно аби демонструвати ілюзію перемовного процесу, що мовляв росія в цьому зацікавлена та готова робити певні кроки. Створювати таку удавану картинку. Тобто є реальність, яка вона є, а є реальність, яку можна створювати паралельно, використовуючи медіа, пропагандистські ресурси, подаючи її такою, як ти хочеш, щоб її побачили.
Друга причина доволі проста – путін боїться, що йому можуть зіпсувати його ”собитіє вєка”, його парад, може щось важке прилетіти по Красной площаді в цей момент, або не тільки по ній. Зрештою ми бачили, що дрони долітали і до Підмосков’я, і до Москви, і “Москва-сіті” є легальною військовою ціллю, після того, як їх медіа показали, як з однієї з будівель здійснювався запуск і керування безпілотниками. Тож це є законною ціллю, згідно міжнародного права. Тому путін просто боїться, тому і хоче запровадити це припинення вогню”, – вказав знавець.
Однак відомо, що росія неодноразово порушувала подібні ініціативи. Тому зрозуміле прохання України забезпечити прозорі та зрозумілі спостереження за цим процесом із усіма можливими видами розвідки, а також присутністю військ країн-партнерів, які і слідкували за перемир’ям, і допомагали нашим підрозділам за необхідності, і були додатковими гарантіями безпеки.
Зокрема, експерт нагадав, про “умови росії”, щодо переговорів, зокрема:
- відмови України від вступу до НАТО та утвердження позаблокового й нейтрального статусу;
- «подолання наслідків правління неонацистського режиму», зокрема проведення так званих «демілітаризації» та «денацифікації»;
- визнання російського суверенітету над тимчасово окупованими українськими територіями;
- скасування санкцій, судових позовів і ордерів на арешт, повернення «заморожених» на Заході російських активів;
- гарантії безпеки для росії.
“Гарантіями безпеки для росії є фактично те, що Україна не може існувати, як незалежна держава. В рамках розуміння росії це саме те. Вони завідомо висувають неприйнятні умови, як демілітаризація, визнання російського суверенітету над територіями, які суперечать українським, європейським, американським позиціям. Тому сподіватись на дієве припинення вогню – складно. Однак побачимо, адже нас чекають 2 інтенсивні тижні гарячих перемовного процесу”, – підсумував експерт.