Це спільний проєкт по припиненню вогню, контролю за лінією бойового зіткнення, можливостях та створенню “демілітаризованих зон”, що має бути запропоноване путіну і в разі відмови – запроваджені санкції проти росії.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“До речі, Британія не стала чекати оголошення ультиматумів й розширила санкційний список проти росії, додавши туди чергові російські кораблі з “тіньового флоту”, розширивши список фізичних та юридичних осіб”, – вказує Мусієнко.
Експерт нагадав, що Україна також вводить санкції РНБО та очищує власний інформпростір від проросійської пропаганди:
“Очищуємо від сіяння розбрату, від того, що вкидають ворожі наративи, прагнучи розповідати нам, що “нє всьо так адназначна”. Я прихильник саме таких рішень РНБО. Потрібно приймати саме такі жорсткі рішення, які мають зачищати. Не треба забувати, що у нас війна. У нас є свобода слова, не було запроваджено цензури, але це не означає, що цим можна зловживати”, – висловив свою думку фахівець.
Після розмови з президентом України, американський лідер Дональд Трамп порушував тему ухвалення санкцій проти росії, якщо не буде підтримано рішення про припинення вогню обома сторонами на 30 діб.
“Бачимо, що контакти США та України на високому рівні, що вони налагоджені, прийшли до того, що у нас нормальні, ділові відносини і варто віддати належне принциповості, впертості та наполегливості президента України Володимира Зеленського. Який попри звинувачення, наклепи, висміювання, стояв міцно [на захисті державних принципів – ред.], керувавши країною, а наша дипломатія невпинно працювала на те, аби не ускладнювати відносини зі стратегічними партнерами, а навпаки – поглиблювати, розвивати їх та пройти шороховатості, які можуть виникати”, – відзначив цей процес військовий експерт.
Зокрема Мусієнко нагадав про нові контакти між керівником ОП Єрмаком та головою Міноборони Умєровим із держсекретарем США/радником президента з питань нацбезпеки Рубіо та спецпредставників Трампа Келлога та Віткоффа.
“Контакти, як бачимо, тривають. Як на рівні міністерському, так і на рівні радників, представників, а також глав держав. Йдуть міждержавні консультації, які продовжуються і сьогодні в Києві, де європейські лідери обговорять подальші кроки в питанні припинення вогню. Наближаємось до того, що можна назвати не лише, як пропозиція, а й фактично угодою про припинення вогню. Де будуть зафіксовані основні пункти, як це буде працювати, як має здійснюватись контроль за лінією бойового зіткнення, а також моніторинг припинення вогню, чи буде передбачатися демілітаризована зона, чи буде передбачатися відведення важкого озброєння від лінії бойового зіткнення, за яких умов мають з’явитися європейські військові контингенти на території України, гарантії безпеки та інші особливості”, – підсумував експерт.