Наразі вся увага світу прикута до виборів президента США, які відбудуться 5 листопада. Всі країни, зокрема росія, мають на це свої плани, аби використати це на свою користь.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
Наразі більшість соцопитувань та експертів віддають перевагу кандидатці від демократів, Камалі Гарріс, перевагу в президентських перегонах над кандидатом від республіканців, Дональдом Трампом. В Україні мають сподівання зміни політики Адміністрації, адже це вже буде на команда Байдена, яка всіляко обмежувала та протидіяла активній допомозі. Щодо Трампа є сподівання у збільшенні військової допомоги, хоча тут незрозуміло, який план буде обраний (посилення чи послаблення ролі США в глобальних питаннях), а у випадку Гарріс – це пережити путіна, підтримувати стільки, скільки потрібно, аби себе захистити, тобто по факту майже ідентичні лозунги попередньої Адміністрації.
“росія також в передчутті, вдруге бажаючи наступити на ті ж граблі. У 2016-му вони робили ставку на Трампа, думаючи, що він буде наводити мости й контакти з путіним, але тоді цього не відбулося. Зараз в росії вважають, що прихід Трампа має закінчити війну ціною поступок, але тільки з українського боку”, – вказує експерт.
Мусієнко згадав російського екс-президента дмитра мєдвєдєва, який заявив, що Трампу ніхто не дасть завершити війну, адже його одразу вб’ють. Однак насправді війну ж розпочали на росії, починаючи з окупації Криму, а потім й подальшого повномасштабного вторгнення й зараз закінчуючи залученням інших держав, як КНДР та Іран.
“Десь тут перегукується позиція Китаю, який каже про те, що війна закінчиться тоді, коли Україні перестануть постачати зброю. Це було сказано під час візиту словацького прем’єра Фіцо. Водночас ніхто не коментував залучення військ КНДР. І тут всі прихильники “відстороненої позиції Китаю”, вказуючи на те, що нібито північнокорейці діють самостійно, а Пекін не має впливу помиляються. Який же тоді китайсько-бразильський план? Недопущення ескалації, залучення додаткових гравців-учасників конфлікту, постачання зброї, збільшення й нарощення об’ємів із Заходу до України засуджується, а от подібне до росії – не засуджується. Це однобока позиція, яка не свідчить про якусь об’єктивність”, – підсумував Олександр Мусієнко.
Хоча експерт відзначає, що Китай так само буде просувати мирні ініціативи в цьому мирному треку й тренді , що розпочнеться активніше в майбутньому 2025-му році.