Мова йде про законопроект Ліндсі Грема, який підтримують 72 сенатори і в тому числі йому знайдеться підтримка у Палаті представників.
Про це каже військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко.
“Відповідно є певна перспектива, що до цього розгляду законопроєкту справа може дійти. Безумовно це дуже не бажано для росіЇ, як би вони там бахвальство не включали, щоб вони там не говорили, але це може бути удар. Тобто зараз розглядається сценарій за якого потрібно буде ухвалювати санкції й вийти з перемовного процесу. Про що раніше говорили представники американської адміністрації, коментуючи це таким чином, що санкції ж “крайньою мірою” і означатиме це саме вихід з перемовин”, – зауважив фахівець.
При цьому, зауважує Мусієнко, США шукають варіанти, як залишитись у перемовному процесі, при цьому тиснути на путіна, при цьому використати відповідні важелі впливу, запровадити санкції, як елемент тиску і продовжувати підтримувати Україну.
“Іноді з’являється позиція європейського співтовариства з не завжди однозначними оцінками. Ці оцінки полягають в тому, що якщо рф закінчить агресію проти України – вона переключиться на Європу і дуже швидко буде готова розпочати війну проти країн НАТО. Є такий підхід, який декларується, і звичайно що це виглядає дещо дико, цинічно, адже скільки ми повинні воювати , якщо Ви готові відкласти й унеможливити війну?”, – зазначив експерт.
Мусієнко закликав, що якщо європейці не хочуть воювати, мусять надавати більше допомоги, стояти пліч-о-пліч, адже це важливо саме в цей момент для нас. Публікації ЗМІ чітко вказують на те, що рф будує на кордоні з Фінляндією військову інфраструктуру та мережу військових баз.
Окрім того виникає питання, а чи зможуть країни Балтії встояти проти танкових проривів та артилерійських обстрілів, й проти дронових атак росії зокрема? Так, Україні є чим поділитись, але чи вистачить ресурсу маленьким європейським країнам?