Кремль готує потенційне “фінансове благополуччя” на випадок успішного для себе наступу влітку-восени 2025-го року.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко з посиланням на Bloomberg.
“Що це може означати і чи дійсно путін анонсував зменшення видатків чи це можливо перерозподіл? З однієї кишені в іншу й так далі. Зараз поясню”, – каже він.
Повідомляється, що рф збирається скоротити видатки на оборону, визнавши тиск на бюджет. Навіть наполягаючи, що скорочення залежатимуть від перемоги у війні в Україні. рф витрачає цього року 6,3% ВВП на оборону і це багато.
“Інфляція, тобто негативні наслідки в економіці стають помітними через скорочення фонду національного благосостоянія, скорочуються запаси, які путін готував до війни, а він не розраховував, що вона настільки затягнеться й що матиме такі наслідки, а вони є – економічні, демографічні, руйнування, внаслідок діпстрайків, це все збитки. І звичайно санкції наших партнерів , які не можуть не відчуватися. Це така річ, що зараз почало відчуватись те, що було запроваджено у 2022 році. Тому тільки зараз вони вказують на те, що в макроекономічній довгостроковій перспективі , тож проблеми в рос. економіці можуть загостритись до кінця цього року, в листопаді-грудні 2025-го”, – каже він.
Зокрема, якщо ЄС і США будуть вводити додаткові санкції, а останні – запровадять пакет Ліндсі Грема. ПРо це говорять українські топ-посадовці, адже вказують на підвищення тиску на путіна. В найближчому році вони скоротять видатки на оборону і в найближчому плані зроблять зміни, зважаючи на рез-ти війни. Це може означати завершення гарячої фази і рух в “плановому режимі”. Ось що це може означати.
“Це може статися після масованого наступу російських військ, що може статися до кінця жовтня- початку листопада 2025 року. Раніше навряд чи путін і росія будуть готові говорити про якесь припинення вогню. Виходячи із цього і будуть переглядати бюджет”, – підсумував експерт.