Американські запаси озброєння зменшуються і з цим треба щось робити.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
Міністру оборони Піту Гегсету задавали питання на слуханнях в Сенаті, чи здатні промислові можливості Америки зараз покрити і в повній мірі освоїти всі кошти, які закладаються в бюджет? Він сказав, що ні, ще ведеться робота над тим, аби це реалізувати.
“Президент США Трамп заявляв, що американські запаси озброєння вичерпані. Аудит , який започаткували американці, це теж неспроста. Наприклад Guardian заявила, що залишилось 25% ракет до систем Patriot. Потім подальші публікації WSJ щодо старшого радника Гегсета, який говорив про можливості виробництва зброї, який написав певні цифри, але ми не можемо стверджувати чи це так. Дискурс зводиться до того, що треба наростити [виробництво – ред.]”, – вказує він.
Експерти обговорюючи це питання відзначили, що в України є шанси, але здебільшого на довгострокову перспективу, адже адміністрація Трампа буде робити кроки для розвитку виробництва.
“І в цьому Україна також може отримати свою участь. За це вже бореться українська влада, президент України, постійно підкреслюючи про спільне виробництво, інвестиції в дрони, в РЕБи, все решта. Але тенденцій, щоб ця допомога зросла, наразі немає. Я би хотів, але якщо говоримо об’єктивно, за рахунок чого, якщо в Америці дискурс про те, що їм не вистачає?”, – підсумував фахівець.
Ситуація на Близькому сході досить неоднозначна: активізувались хусити, невизначена ситуація з Іраном, а також бази, які тепер захищають системами Петріот, які хотіли купити для України.