Наразі відомо, що закон про демобілізацію обіцяють підготувати до 18 грудня. Щодо механізмів демобілізації наразі тривають обговорення “за зачиненими дверима”.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Ви знаєте, що є ідеї розпочати демобілізацію для людей, які беруть участь у війні вже 3 роки, з лютого 2022 року. Однак це не зовсім коректно, зважаючи, що триває мобілізація. Це різні стани, які не можуть існувати паралельно. Я б запропонував скоріше “додаткові умови для звільнення зі складу ЗСУ” до тих, що існують в діючому законодавстві. Мені здається, що це було би правильним”, – відзначає експерт.
Мусієнко вказує, що підходячи до питання справедливості, є розуміння, що багато тих, хто на фронті довго воює, вони втомилися і мають певні хвороби. Водночас це залежить від заміни цих військовослужбовців, які будуть замінені вчасно набраними і навченими, зважаючи ще на інші позиції, як доукомплектування бригад та створення резервів.
“Є непопулярна думка, що демобілізація можлива після війни і багато командирів це скаже. Думаю це чесно, якщо так говорити. Але розширення категорій громадян та військовослужбовців, які можуть бути звільненні зі служби за певних питань – це факт і це потрібно обговорювати”, – каже експерт.
Мусієнко уточнює, що сама демобілізація має величезні сумніви стосовно ухвалення цього рішення, як повноцінний процес.
“І не тому, що я цього не хочу, аби військові змогли повернутись додому. А саме тому, що існують дуже великі ризики для фронту і це так само треба розуміти” – підсумував експерт.