Вже довгий час рф тисне на фронті. До цього додались інформаційно-психологічні спроби ворога, як “вкиди”, імітаційні пуски, публікації в західних медіа та останнє – погроза ядерного удару.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Ми вже всі звикли до ударів. На жаль, росія накопичила ракети. Друге, в осінньо-зимовий період зростають виклики і загрози, тож росія може активізуватися. путін все ще намагається вразити Трампа, показавши, що рф має спроможності, яких немає Україна, включно зі знищенням енергетики, зануренням у темряву та морок, про що раніше у передвиборчій кампанії говорив Трамп, натякаючи на мирний сценарій”, – вказує експерт.
Тому найближчим часом такі загрози тільки зростатимуть, тож потрібно бути готовими. Однак напередодні стало відомо про можливе застосування росією ядерної зброї.
“Тут потрібно орієнтуватись на дані наших партнерів, які 19 листопада з посиланням на розвідку вказали, що немає підстав вважати, що росія готується до завдання ядерного удару тактичною чи будь-якою іншою зброєю. Якби щось було б інакше, місія б не закривалась, а вже була б в Польщі й моніторила ситуацію” – відзначає Мусієнко.
Він навів дані про те, що ця ракета розроблялась з 2006-го, а на озброєння так і не стала, ставши секретним проєктом з можливістю відновлення у 2027-му. Наразі ракета може бути повернута у розробку та виробництво, адже оснащена неядерною боєголовкою.
“Це ще один елемент тиску й залякування, для України й Заходу. Це засіб для того, аби йти на поступки. Однак не до удару такими засобами, а саме знайомого всім комбінованого ракетно-дронового удару варто очікувати та готуватись. Нам треба пройти та вистояти цей період”, – підсумовує експерт.
Мусієнко завершуючи каже, що це робиться для того, аби Україну посадити за стіл перемовин.