Незважаючи на те, що всюди закликають припинити бойові дії та зменшити підтримку України, західні держави й лідери мають свою плани й стратегії щодо протистояння “вісі зла”, що включає росію.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
Рішення президента США Джо Байдена стосовно надання Україні дозволу на удари балістичними ракетами ATACMS по росії дають вигоду новообраному президенту США Дональду Трампу. В переговорах з рф він може скасувати ці рішення, в обмін на поступки Кремля, забезпечивши сильну позицію як Україні, так і Сполученим Штатам.
Багато рішень й справді запізнілі у Заходу, а також експерт погоджується з висловами екс-головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, Валерія Залужного, який вважає, що захід не готовий до довготривалої війни з росією.
“Погоджуюсь, але Захід за ці роки показав, що є зрушення та зміни навіть в цьому питанні. Є збільшення виробництва боєприпасів, а Фінляндія та Швеція стали членами НАТО й збільшили військову присутність у Балтійському морі, де росія вже немає шансів на домінування. Те, що вони роблять разом з китайцями, на кшталт перерізання кабелів – це мілко пакостити, штурхнути”, – відзначає експерт.
Нещодавно стало відомо, що невідомі безпілотники були помічені біля берегів Британії авіабази Лейкенгіт, за 100 кілометрів від Лондона. Їх поява припинила польоти винищувачів F-15 та F-35, що базуються там. Відомо, що до 2008-го ця авіабаза була сховищем американських ядерних бомб B6. Сам інцидент стався 20 листопада, а повідомили про нього пізніше, а саме 23 листопада. Ще вказується, що навколо Лондона розташовано 4 великі авіабази, а БпЛА навряд чи були дружніми.
“Ці провокації робить росія, однак НАТО посилилось в Балтійському морі. Якщо говорити про війну на морі, то хто кого виснажує? Наразі видно, що саме росія зменшує свій потенціал, адже тоді б не було виписування північних корейців, їх САУ та РСЗВ. Тому гадаю, що саме Захід веде війну “ізмором” з росією, адже чим далі, тим більше росія вимушена шукати підтримки будь-де, адже її запаси можуть скінчитись до кінця 2025-го року, згідно даними Guardian. Навіть обходячи санкції, при допозі Китаю та Корею, вони виснажуються”, – відзначив експерт.
Мусієнко підсумовує, що НАТО й західні держави близькі до рф вибудовують оборону й виробництво зброї, постійні військові навчання та призов до лав ЗС, а також різні кроки для збільшення оборонних бюджетів й посилення кількості військовослужбовців, зокрема жінок. Захід готується, може не так швидко, як хотілося, але зрушення позитивні є, зокрема й у підтримці України.