Все частіше з’являються повідомлення офіційних осіб про те, що готується припинення вогню та підготовка мирних планів, як завершення російсько-української війни. Окрім позиції західних партнерів, артикулюється головна позиція України.
Про це каже воєнний експерт Олександр Мусієнко.
Багато американських ЗМІ пишуть про те, що готується перемир’я та припинення вогню на 2025-й рік. Ще одне з американських медіа вказує, що Трамп може ледь не в перший день президентства спробувати радикально змінити ситуацію.
“Навіть керівник бюро національної безпеки Польщі висловився, що в принципі можливе припинення вогню у наступному році. А тут виникає питання – що робити з путіним? Зеленський в свою чергу неодноразово викладав позицію України в західних і не тільки медіа: чіткі гарантії безпеки, які унеможливлять загрозу від рф в майбутньому. Зокрема це НАТО і не менше того. ДЖалі це недопущення демілітаризації, відвід російських, а не українських військ”, – нагадує експерт.
В свою чергу вилазить, як “чорт із табакєрки” мєдвєдєв та розказує про прийняття росією миру, лише після “визнання реалій на землі”.
“Звичайно ні, це ж означає виконати терористичні вимоги про те, щоб залишити великі міста, як Херсон і Запоріжжя, які рф навіть не контролює. Зараз всі щаблі української влади працюють із тим, аби переконати команду Трампа в тому, що можна змінити ситуацію. Говорити про позицію сили, змусити путіна піти на поступки, а в цьому допомагає адміністрація Байдена”, – підсумовує Мусієнко.
Багато публікацій загалом демонструють загальні думки та обговорення в кулуарах, зокрема і про запуск путіним “Орєшніка”, але Україні тут варто дочекатись 20 січня та послухати, що казатиме вже новий президент США Дональд Трамп.
Окремо не зупиняється й діяльність ще чинної адміністрації США, яка в консультації з українською владою, може запросити Україну до НАТО. Також, підсилюються розмови про миротворчі місії, до яких зокрема готова долучитись Італія. Мусієнко вказує, що це потрібно та важливо, однак важливі деталі, про які вже переповідалось нещодавно.