Однак є популярна думка, що на початку 2023-го, коли наша держава в рази сильніше залежала від США, ситуація була куди критичнішою.
Про це розповів УНІАНу військовий експерт Олександр Мусієнко.
Насамперед пояснюється, що під заборону підпадає пакет допомоги від США від 30 грудня 2024 року, який було оголошено попереднім президентом США Джо Байденом.
“Ми чекали ясності, на жаль, отримали її у такому вигляді. Пакет, який оголошувався у грудні, включав ракети-перехоплювачі для систем ПЗРК Stinger, протитанкові комплекси й не тільки… Звичайно, що так само допомога в системах ППО – це ракети до ЗРК Patriot. Власне кажучи, номенклатура, яку Україна отримує від США, доволі значна. Вона містила й артилерійські снаряди, ракети до систем ППО, ракети до реактивної артилерії…Також це ракети ATACMS до систем HIMARS, переносні зенітно-ракетні комплекси, окрім того допомога стосувалась ремонту бронетехніки, бронемашин, тощо”, – вказує фахівець.
Однак наразі ситуація не настільки критична, як може здатись на перший погляд і справа тут, як в самій Україні, так і в європейських союзниках.
“За роки війни Україна продовжила докладати зусиль у розвитку оборонно-промислового комплексу, але не тільки ми, але й європейські держави працюють над цим та допомагають Україні, розвиваючи оборонну індустрію та свій ОПК. Тож якби ми порівнювали ситуацію з 2022 роком, або з початком 2023-го, коли США також припинили допомогу, тоді було б значно критичніше, ніж зараз”, – підсумував експерт.