Найперше, аби лінія бойового зіткнення виглядала інакше. Наступні умови мають скувати дії України та всіх її союзників, що підтримують право нашої держави на самооборону.
Про це говорить військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Найперше, він може наполягати на відході з певних позицій українських військ. Друге, може наполягати на скороченні військової допомоги Україні. Мовляв, якщо перемир’я встановлюємо, то навіщо Україні постачати тоді більші обсяги озброєння? Третє, це європейські ініціативи. США вже вказували, що не проти гарантування Україні безпеки європейськими країнами. А наступним після перемир’я якраз і мають стояти різноманітні умови: мирне врегулювання, дипломатія і гарантії безпеки. Це розміщення європейських військ на території України. Раніше вже видання писали, що Британія та Франція вже на етапі обговорення деталей плану відправки місій та їх повноважень в тому числі з можливістю ударів по російських військах і їх позиціях, за умови, якщо росія порушить режим припинення вогню. Це вже дуже серйозно, тож росія може ставити умови, аби подібних гарантій безпеки не було, а режим контролю здійснювався дистанційно, або взагалі придумати гібридну китайсько-корейсько-іранську місію”, – вказує він.
Ці всі умови путін викладає до переговорного процесу, а є велика різниця, адже по факту це ще навіть не етап обговорення якихось мирних умов.
“Для початку має бути встановлено режим припинення вогню, як демонстрація волі сторін до реального переговорного процесу та мирних переговорів. І тільки після того обговорюватись умови. Якщо путін, а ми розуміємо, що тут намагається зробити “фінт ушами”, накидує умови і каже, що тільки тоді піде на припинення вогню, не бажає діалогу про припинення війни, то він не бажає йти на перемир’я. Адже це сприймається, як демонстрація волі сторін, початковий етап, аби почати діалог”, – відзначає експерт.
Мусієнко вкотре нагадує, що це не входить в офіційні російські плани, адже росіяни вказували, що готові вести бойові дії навіть під час переговорного процесу. Однак їм вказують, що так не має бути, що логічно й правильно.
“Так, адже практично зупиняється російський наступ. Ми його фактично і так призупинили, а так він взагалі зупиняється. І коли ми говоримо про паузу для росії, то є ризики, що ворог її використає для поповнення запасів, ймовірного відновлення бойових дій, але і для України, і Європи це шанс укріпитися так, аби рф і не думала про відновлення цих дій”, – підсумовує фахівець.