Наразі відомо про перші домовленості, а також перші результати переговорів між Сполученими Штатами та росією.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
Перемовини між США та росією тривали понад 12 годин, а попри заяви Кремля, що обговорення були суто технічними, в це віриться дуже мало.
“Хіба 12 годин можна обговорювати виключно технічні запитання? Чи можливо йшлося про щось більше і була там зрада? Те, що йшлося про щось більше в Ер-Ріяді в перемовинах між США та рф, це беззаперечно. Представник оборонного комітету рф заявив, що США та рф не змогли домовитись через позицію України. Нібито росіянам заважає позиція України”, – вказав фахівець.
Також британське The Guardian з посиланням на джерела вказує, що Кремль використовує можливість, аби показати нібито своє домінування та можливості, аби досягти вигідного сценарію. Окрім того зазначено про кілька пунктів, якими на думку росії можна завершити війну.
“Перше, це припинення надання військової допомоги Україні , а також розвідувальної інформації. Обмеження чисельності Збройних сил, а також міжнародне визнання чотирьох українських областей, які були незаконно анексовані росією, частина території окупована, частина анексована, як Крим, а також визнання цих територій російськими. росія все одно ставить питання про загарбання українських земель, мовляв вони внесені в російську Конституцію рф, жодного зворотного механізму начебто не існує…”, – переповідає слова зі статті фахівець.
Проте Мусієнко вказує, що насправді такий механізм існує – це Збройні Сили України, Служба безпеки України, інші наші підрозділи.
“Сили оборони України, які демонструють успіхи на фронті, відкидають ворога та відвойовують позиції, і в районі Покровська, і на Харківщині, і на Курщині, знищуючи ворожі позиції в Бєлгородській області, не даючи розвинути наступ в бік Харківщини та Сумщини, це і є інструментом, який може змінити Конституцію росії”, – зауважив експерт.
Тож саме цього і боїться рф, тож головним напрямком їх політичного руху на перемовинах є “дотискання” позиції зменшення військових потужностей України, а також отримання переваги в регіонах, де вони цю потужність втратили, зокрема в Чорному морі.
Мусієнко вкотре нагадав, що російські кораблі загнані в “глухий кут” в невизн. Абхазії, а перед початком вторгнення ці кораблі можна було побачити біля берегів Одеси та які готувались до висадки десанту на українську землю.