В Радянському Союзі після смертей вождів розпочиналась боротьба за владу.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Була боротьба за владу, а з історичних фактів ми знаємо, що ця боротьба була відчайдушна. Іноді з абсолютно непередбачуваним кінцем, а хто ж вийде переможцем. Посяде трон правління та керуватиме державою. В цьому разі у нас теж виникає багато питань, адже багато сказано, ще більше знято про “прєємніка путіна”, про те, хто це може бути, як буде керувати та чи буде слідувати диктатурі. Багато тверджень, гіпотез наразі існують”, – відзначив експерт.
Історія демонструє, що певні зміни так чи інакше відбувалися. Не було їх тільки в “епоху застою”, коли Брежнев та Андропов, Черненко змінювалися. Останні взагалі не змогли довго пробути при владі.
“Той, хто призвів до “перебудови”, це був Михайло Горбачов, який прожив до 91 року. А ті, хто намагалися запроваджувати диктатуру, централізували владу й намагались впровадити авторитаризм, помирали значно раніше. Це факти, це статистика і це математика”, – зауважив він.
Мусієнко логічно запитує, а чого ж чекати в разі смерті путіна?
“Очікується серйозна боротьба за владу, адже клани довкола путіна, збудовані ФСБшною, корупційною, бізнесовою моделлю, що побудована на мережі російських корпорацій та концернів, а також має на меті збагачення російської елітарної верхівки, базується на тому, аби випускати свої клани. Тож має прийти той, хто буде найстійкішим і хто переможе у війні. За боротьбу за владу після путіна буде суттєва боротьба, яка покаже те, хто буде далі керувати росією”, – підсумовує фахівець.
Мусієнко відзначає, що це буде або застій, як в Брежневську епоху, або буде перебудова. Для України ж це означає певне “вікно можливостей”, яке може призвести до розпаду росії. Але на це не варто розраховувати, адже Україні варто зосередитись в першу чергу на власному розумінні та розбудові, а також вирішенні проблем: деокупація територій, виведення військ рф, зміцнення нашої держави, інтеграція до міжнародних союзів та блоків.