Крізь столітні сутички та війни, де країни переважно були по різні сторони барикад, росія намагається показати себе вище, аніж держава, яка не зазнавала спалення, руйнування та серйозних поразок.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Дуже-дуже муляє путіну Британія, яка заявляє про системну підтримку України. Ця країна єдина, хто підписав з Україною угоду про столітнє партнерство, декларує підвищення видатків на оборону, а також про відправку своїх військ. Не виключається зіткнення з росіянами, тобто стан війни з рф”, зауважив він.
І що ж це може демонструвати? На думку експерта, в двох війнах, про які згадується 1807-12 років, а також Кримської війни (1853-56 років), що мали активне бойове вираження, росія втратила все.
“Зокрема було втрачено Севастополь і Чорноморський флот ,який погодились затопити, а тільки через Францію та співчуття, вдалось вийти з прийнятнішими умовами та меншою демонізацією в очах заходу. Проте це лишилось приниженням в очах російської імперії”, – вказав він.
Мусієнко каже, що в період Наполеонівських війн для рсоіян це залишилось фактично таким самим приниженням, незважаючи на голослівні історичні правки.
“Часто трактується, як “вєлікая отєчєствєнная война”, Бородино, згадують багато чого і пишаються, але чим пишатися? Спочатку укладати з Наполеоном договори та альянси, а потім воювати проти нього, дійти до Парижу і що це дало? Віденський конгрес нібито продемонстрував росію великим гравцем на мапі Європи, а росія намагається це згадувати і до сьогоднішнього дня, як перемогу та досягнення, перша отєчєственная война. А дивлячись на Британію – відсутність руйнувань, Лондон ніхто не палив на відміну від Москви, армія не йшла, одразу залучення до переможців. У Кримській війні Британія також досягла своїх інтересів. То хто ж таки переміг?”, – відзначає фахівець.
Історія показує, що Британія також робила успішну діяльність, що дестабілізувала російську імперію. І не можна виключати, відповідаючи захаровій, що в майбутньому Британія не буде брати участі в цьому.