Військовий експерт Олександр Мусієнко заявив, що, хоч план Трампа, який опублікувала газета Financial Times, сумнівний і ставить багато питань, схожий на правду, бо багато джерел це підтверджують.
Про це він розповів на 24 Каналі.
«У плані, який описує Financial Times, йдеться про заморозку, Мінські домовленості, щось на кшталт цього, але не конкретизується, чи це той стан, який був до 24 лютого 2022 року, чи це стан, який фактично утворився зараз, як кажуть у ворога, з реаліями на землі. Виходячи з цього, є дуже багато питань. Але що точно вже не влаштовує? Якщо у цьому плані буде нейтральний статус України, це точно те, що doesn’t work for us. Тому що це точно те, що нам не потрібне, і точно те, що не працює», – зазначає Олександр Мусієнко.
Також він звертає увагу на пункт про те, що начебто Трамп пропонує європейським військам контролювати тут режим припинення вогню, при цьому це не має бути місія НАТО. За словами експерта, це якось не логічно, тому що Європа, окрім України, Молдови та деяких балканських країн, вже у НАТО, тобто незрозуміло, які війська тоді маються на увазі.
Загалом же, констатує він, все, що пропонується, так чи інакше довкола того, що потрібно піти на якусь угоду, яка би передбачала автономізацію регіонів і демілітаризовані зони. Принагідно експерт згадує інтерв’ю Лаврова для Newsweek, де він казав, що Україна має вивести війська із Запоріжжя і Херсону, тобто не передати росії, а вивести війська, звучить так із натяком на саме ці демілітаризовані зони.
«Але коли ми говоримо про демілітаризовані зони, це така небезпечна річ. Логіка яка? Утворюються демілітаризовані зони, ці демілітаризовані зони мають контролювати якісь миротворці, якщо росія на це погодиться. Хто будуть ці миротворці? Як? Тощо… Питань надзвичайно багато. І те, що викладено у Financial Times, залишає багато деталей, які не розкриті. А диявол у деталях», – підкреслює Олександр Мусієнко.