Попередня каденція Трампа також сулила тарифні обмеження та ставки, зокрема для України на сталь, алюміній тощо.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“10-відсоткова ставка – є базовою. Для країн ЄС додається ще 20%, тобто сумарно виходить 30%. Є більші. З-поза меж Євросоюзу: Швейцарія – 31%, Британія – 10%, Австралія, Канада – відсутні, тому що країни входять в список пріоритетних для оборонної промисловості для США, тож для них тарифів не запроваджують”, – вказав він.
Водночас Україна має низький експорт порівняно з імпортом є низьким із США, тому це стосується труб, сировини, рідкоземельних металів, виробів із них.
“Що для нас важливо? Важливо розуміти , щодо оборонно-промислової галузі й зброї. Адже для нас тарифи не є настільки ризиковими з боку США, як контр-заходи до яких можуть вдатися Європа. Якщо овни почнуть відповідати на тарифи, тоді це може позначитися на озброєнні. Ось яким чином. Європа планує збільшити виробництво зброї й відмежуватись, проте не зможуть дати відповідні обсяги, як на ринку США. Вашингтон пропонує купувати американську зброю, але якщо вона буде обкладена митами, вона зросте в ціні й для нас може дійти менше. Ось головна загроза на сьогоднішній день”, – підсумував фахівець.
Мусієнко вказує, що для Європи це черговий привід задуматись про те, що потрібно робити багато кроків дуже-дуже швидко. Також не виключається скасування тарифів Трампом, зокрема через негативні впливи для економіки країни, як це було багато разів в історії.