Американський генерал та командувач ЗС США та об’єднаних військ НАТО в Європі, Крістофер Каволі вказує на значні успіхи та потенціал в організації оборони ЗСУ, навіть попри переривання допомоги від американських та інших партнерів.
Генерал відзначив, що навіть попри переривання поставок від американців, за рахунок потенціалу допомоги від європейських партнерів, а також успішної оборонної позиції, є можливість триматися та успішно оборонятися.
Про це відзначає у власних коментарях щодо актуальної повістки воєнний експерт Олександр Мусієнко. Зокрема експерт визначив, які є головні здобутки у військовій оборонній промисловості на даний момент, зокрема напередодні засідання “Рамштайн”.
“Рамштайн – це працюючий механізм. Постачання зброї – це триваючий процес, тож в рамках зустрічей проводять зібрання щодо постачання попередніх пакетів, треба провести аудит, де є проблеми, як їх вирішити”, – вказав Мусієнко.
Також експерт відзначає наступні важливі етапи в сфері оборони та підтримки:
“Друге, це як пришвидшити ремонт тієї техніки чи артилерії, яка була поставлена. Третє – пакет ППО. Це завжди пріоритетне питання з жовтня 2022-го, яке виноситься на засідання. Зрозуміло, що ракетно-дроновий російський терор проти цивільного населення не припиняється, тож потрібно давати відповідь. Наступне – це наступні пакети озброєння, або в рамках тієї номенклатури , що було поставлено, або що потрібно поставити ще”, – зазначає військовий.
Одним з важливих в обговоренні – це спільні оборонні проєкти, defence industry.
“В рамках цього пропонується різні механізми: ліцензії, як закликав президент Зеленський, щоб виробляти наприклад ті самі системи ППО; спільні підприємства та виробництво, або на території України, де це можна зробити безпечно, або на території інших країн НАТО. І це дуже працююча історія”, – вказує фахівець.
Представники країн кажуть, що готові дати можливості тут і зараз, аби зробити виробництва або у себе, або в інших державах, адже виробництво потрібного озброєння та боєприпасів буде значно швидше, ніж деінде.