Американська делегація перебуває в Римі та веде перемовини щодо іранської ядерної програми.
Про це каже військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко.
“В рамках цього Джей Ді Венс, який є ревним католиком , вивчав церкву дуже серйозно, дійсно людина віруюча, незважаючи на позицію України це так, він пропагує свою віру, вивчав теологію, це не просто так, намагається слідувати шляху католицької церкви й є чи не найвпливовішим католиком у світі, віце-президент Сполучених Штатів Америки. Венс є представником консервативного крила, а воно є чи не найбільшим католицьким крилом в США. Це чітко відобразилось на виборах 2024-го року, коли Трамп став президентом, а республіканців обрали в Конгрес”, – підсумував він.
Венс мабуть би хотів реформ в церкві, вважає експерт, тож ймовірно будемо спостерігати за виборами і варто усвідомлювати, якими вони можуть бути. Мусієнко нагадує, які є кандидати, посилаючись на дані РБК-Україна та La Stampa.
- Кардинал П’єтро Паролін (Італія, 70 років). Державний секретар Ватикану з 2013 року, відомий своєю дипломатичною діяльністю, зокрема в переговорах з Китаєм. Вважається поміркованим кандидатом, здатним продовжити курс Папи Франциска. У 2024 році він відвідував Україну та обговорював із президентом Володимиром Зеленським обмін військовополоненими та повернення тіл загиблих українських захисників.
- Кардинал Луїс Антоніо Таґле (Філіппіни, 67 років). Прогресивний голос у Церкві, відомий своєю підтримкою інклюзивності, зокрема щодо ЛГБТ-спільноти та розлучених католиків. Може стати першим Папою з Азії.
- Кардинал Маттео Дзуппі (Італія, 69 років). Президент Італійської єпископської конференції, відомий своїми миротворчими зусиллями, зокрема в Україні. Вважається близьким до Папи Франциска.
- Кардинал Фрідолін Амбонго Бесунгу (ДР Конго, 65 років). Відомий своєю активною позицією щодо соціальної справедливості та прав людини. Став відомим завдяки позиції щодо доктрини Ватикану про благословення неодружених та одностатевих пар. Його обрання могло б підкреслити зростаючу роль Африки в Католицькій Церкві.
- Кардинал Петер Ерде (Угорщина, 72 роки). Консервативний кандидат, відомий своїми традиційними поглядами на церковні вчення та імміграційну політику.
- Кардинал Вім Ейк (Нідерланди, 71 рік). Отримав титул кардинала у 2012 році від Папи Бенедикта XVI. Відомий своїми критичними поглядами щодо рішень Папи Франциска, зокрема щодо сімейних питань та таїнства причастя для розлучених осіб. Він підтримує традиційні цінності і виступає проти благословення одностатевих пар.
- Кардинал Реймонд Берк (США, 76 років). Відомий як провідний архіконсерватор у Церкві, прихильник латинської меси та публічний критик ліберальних тенденцій Папи Франциска. Виступав проти дозволу розлученим і повторно одруженим парам приймати Євхаристію та критикував нову позицію Ватикану щодо контрацепції та цивільних шлюбів.
- Кардинал Маріо Грех (Мальта, 67 років). Кардинал з 2020 року, якого вважають потенційним поміркованим наступником Папи Франциска. Він виступає за інклюзивність та важливість підтримки тих, хто відсторонений від Церкви через свою сексуальність чи сімейний стан.
“Якщо переможуть консерватори – це означатиме “правий” поворот і нам це треба розуміти та враховувати. Треба долучатися до клубу вірян та переконувати їх , о маємо об’єднатися єдиним християнським фронтом проти сатанізму , що пропагує путін. Це шанс для нас, треба створювати такі речі в Україні. “Права” ідеологія або маргіналізувалась, або неправильно подавалась в наш час, або демонструвалась “ліваками” , або виключно радикальними людьми, що є неправильним. Треба демонструвати справжні цінності й їх дотримуватись. І тут хто знає, чия рука була Джей Ді Венса, яку він подав Папі?”, – підсумував експерт.