Окупанти цілеспрямовано закривають та розгромлюють церкви та інші релігійні й духовні місця, зокрема ті, що пов’язують їх з Україною.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Найважливіше – це віра, яку ти можеш пронести крізь життя з собою будь-де. У нас є принцип, ходити до храму, коли все погано. Я дотримують правила, що треба радіти, коли все добре, а як все погано – треба як мінімум радіти й дякувати Богові, що ти живий. Якщо ти живеш, то можеш хоча б банальні потреби реалізувати. Це не значить, що так має бути все життя, ні, але виходячи із цього. Це не значить, що треба радіти виключно малому, хоча ми будемо ще про це говорити”, – вказав Мусієнко.
Також він згадав історію, де запитав раввина, як моляться в Синагозі, як все відбувається загалом в юдаїзмі: “Ми дякуємо Богові за все, що маємо”. Експерт зазначив, що це і є важливим, адже усвідомлення цього розкриває багато моментів та багато в чому допомагає.
“Але ми всі люди, нам всім буває складно, особливо коли проти нас застосовують елементи тиску, зокрема психологічного. Не кожен може через це нормально пройти, я це розумію. Але мені видається, якщо ти матимеш Бога в собі – тобі буде легше”, – вказує фахівець.
Мусієнко також нагадав реальні ситуації, коли немає можливості ходити до церкви, а поруч умовно кажучи є московська і туди “не хочеться”. Однак принцип християнства є “Бо там, де двоє чи троє збираються разом в ім’я Моє, Я теж буду серед них” [Від Матвія 18:20]. Знавець також нагадав, що християнство з самого початку заснування зазнавало гонінь дуже часто, було малочисельним навіть у Візантії. Зараз додається те, що відродження християнства має піти з Глобального Півдня.
“Однак вважає, що духовне відродження може піти саме з України, де ще збереглись традиції, де вони є. Не знаю, чи не розчиниться це серед наших мігрантів, що поїхали, але думаю, що носієм цих цінностей може бути український народ”, – підсумував експерт.